• Futbal, chlapci "Coca Cola cup" obvodné kolo

• V utorok dňa 28. 10. 2014 sa naši chlapci pod vedením pána učiteľa Brveníka zúčastnili na finále obvodného kola vo veľkom futbale žiakov ZŠ pod názvom Coca Cola cup. Súťaž sa konala na futbalovom ihrisku v Plevníku-Drienovom. Okrem domácich a nás sa na turnaji zúčastnili aj ZŠ Plevník a ZŠ Nemocničná. Vďaka skvelým výkonom, počnúc brankárom a končiac útočníkmi, sa našim žiakom podarilo vyhrať všetky zápasy. Zaslúžene tak obsadili 1. miesto a postúpili do regionálneho kola.

Našu školu reprezentovali:

9.A - Matej Lednický, Miroslav Kolár, Patrik Sádecký a Michal Valjent

9.B - Michal Čelko, Roman Čelko, Alessio Drago a Matúš Masničák

8.A - Peter Harant,  Pavol Kardoš, Adam Kvaššay a Michal Lednický

7.A - Lukáš Čelko

viac info:

Vysledky_coca_cola_cup_2015.pdf

• Beseda s regionálnou spisovateľkou

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa knižníc sme 27.10.2014 pozvali na besedu našu regionálnu spisovateľku Ing. Boženu Dobrovičovú-Záriečsku, ktorá sa žiakom prihovorila ako spisovateľka, recitátorka a výborná rozprávačka príbehov zo života. Dnes hovorila o situáciách, do ktorých sa dostala nešťastnou náhodou a zdalo sa, že z nich niet východiska. Vďaka dobrým ľuďom a priateľom sa všetko dobre skončilo a ona sa presvedčila, že medzi nami stále žijú ľudia, ktorí sú ochotní nezištne pomôcť. Deti jej pútavé rozprávanie odmenili nadšeným potleskom. Na konci besedy nasledovala autogramiáda a zápis do školskej kroniky.

• Malý futbal, mladší žiaci "Dôvera cup"

• V pondelok dňa 20. 10. 2014 sa naši žiaci zúčastnili na futbalovom turnaji v malom futbale mladších žiakov. Súťaž sa konala na ZŠ Školská v Považskej Bystrici. Okrem našich žiakov a domácich sa zúčastnili ešte žiaci so ZŠ SNP. Jednalo sa o kvalifikačnú skupinu C, s ktorej postupovalo najlepšie mužstvo do okresného finále. Naši žiaci najskôr zvíťazili nad ZŠ Školská 3:0, ale v druhom zápase prehrali so ZŠ SNP 0:1. V treťom zápase zvíťazila ZŠ SNP nad ZŠ Školská 6:2, a tak sa stala víťazom skupiny C a postúpila do okresného finále.

Našu školu reprezentovali: Fili Král, Michal Tomana, Martin Kardoš, Marcel Augustín - 6.A, Patrik Danek, Jakub Masár, Samuel Čelko, Marcel Mlyniský - 5.A a Denis Marko - 4.A.

• Cezpoľný beh - obvodné kolo

• Dňa 30. 9. 2014 sa naši žiaci pod vedením Mgr. Miroslava Brveníka zúčastnili na obvodnom kole cezpoľného behu. Súťaž sa konala na ZŠ Rozkvet v Považskej Bystrici. Na súťaži sa zúčastnilo 15 škôl. Družstvo našich chlapcov skončilo na 10. mieste a družstvo dievčat na 14. mieste.        Vysledky_jednotlivcov.pdf

• Orion florbal cup - staršie žiačky

• V pondelok dňa 24. 3. 2014 sa naše staršie žiačky pod vedením pána učiteľa Brveníka zúčastnili na okresnom kole Orion florbal cupu. V prvom zápase prehrali s favoritkami zo ZŠ Dolná Maríková, ktoré naozaj hrali podstatne lepšie. Potom sa ale zmobilizovali a zvíťazili nad ZŠ Slovanská 2:0. Vďaka výhre bojovali nakoniec o konečné 3. miesto so ZŠ Stred. Zápas ale prehrali 1:4. Napokon tak obsadili konečné 4. miesto. Na florbalovej súťaži sa žiačky zúčastnili po prvý krát a určite nás nezahanbili. Našu školu reprezentovali: Martina Lednická, Simona Kuzmuková, Valéria Vančová, Lucia Beranová, Veronika Štedráková - 9.A, Lenka Špániková, Simona Hradňanská, Petra Kardošová, Mária Krajčoviechová - 8.A, Monika Eglyová, Kristína Domanická a Daniela Čelková - 8.B.

• Orion florbal cup - starší žiaci

• V pondelok dňa 17. 3. 2014 sa naši žiaci pod vedením pána učiteľa Brveníka zúčastnili na okresnom kole Orion florbal cupu starších žiakov. Spolu 11 prihlásených škôl bolo rozdelených do troch kvalifikačných skupín, z ktorých štyri najlepšie postúpili do finále. Naši žiaci boli v kvalifikačnej skupine C spolu so ZŠ SNP, ZŠ svätého Augustína a domácim Gymnáziom, kde sa turnaj konal. V prvom zápase sme sa stretli so ZŠ sv. Augustína a zvíťazili sme 4:2. K víťazstvu nám pomohli dva góly Patrika Sádeckého strelené z vlastnej polovice ihriska. Ďalší zápas hralo Gymnázium so ZŠ SNP a prehralo v ňom 0:2. Potom sme hrali so ZŠ SNP my. V úvode sme po chybe brankára mali možnosť trestného strieľania, no nevyužili sme ho. Potom nás súper jednoznačne svojou hrou predčil a vyhral 4:0. Následne ZŠ sv. Augustína bez problémov porazilo Gymnázium 3:0. Náš posledný zápas sme hrali proti Gymnáziu. Súper nás poriadne potrápil a ujal sa vedenia 1:0. No neskôr sme si vyvinuli trvalý tlak a otočili stav na konečných 4:1. V poslednom zápase porazila ZŠ sv. Augustína ZŠ SNP 4:2. Zamotané celkové poradie kvalifikácie sa pri rovnosti bodov 3 tímov rozhodovalo podľa skóre. Čierny Peter napokon zostal v našich rukách a do finále turnaja postúpili ZŠ SNP a ZŠ sv. Augustína. Naši florbalisti skončili o skóre tretí pred posledným Gymnáziom.       vysledky(1).pdf

• Ľudské práva

• Malá olympiáda ľudských práv
            Žiaci sa učia o ľudských právach na občianskej náuke aj iných predmetoch, preto sme preskúšali ich vedomosti, pozornosť, ale aj všímavosť.Keďže sú žiaci ešte deti, otázky boli zamerané na práva detí.

A tu sú výsledky:

1. miesto: Patrícia Bolegová