• ValentFest – celoslovenská súťaž v speve populárnej piesne - 2. a 3. miesto

• Dňa 14. februára 2014 sa v Prievidzi konal  2. ročník celoslovenskej speváckej súťaže.Cieľom je objavovať nové spevácke talenty, podporiť rozvoj a uplatnenie ich speváckych kvalít v oblasti interpretácie populárnej hudby. Na peknom 2. mieste sa umiestnila v 1. kategórii : 10 – 14 rokov Miriam Slyšková, žiačka 5.A triedy. Na treťom mieste v tej istej kategórii skončil Ivan Sádecký zo 6.A triedy. Žiakov pripravila Mgr. Ivana Špániková. Víťazom gratulujeme a prajeme, aby im to naďalej pekne spievalo!

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - školské kolo

• Vyhodnotenie recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2014

5.3.2014 sa uskutočnila recitačná súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Tento rok je to už 60. výročie jej vzniku. Na súťaži sa zúčastnilo 33 recitátorov. 20 v prednese poézie a 13 v prednese prózy.Do poroty sme pozvali aj spisovateľku Ing. Boženu Dobrovičovú-Záriečsku, ktorá sa veľmi ochotne ujala svojej úlohy. Okrem nej v porote zasadli aj pani riaditeľka Mgr. Naďa Kováčiková, Mgr. Iveta Slížová, Mgr.Jana Urbanová, Mgr. Helena Lednická a Mgr. Zuzana Dižová.

1. kategória 1. – 3. ročník

1. miesto Valéria Jakubská, 7. A

2. miesto Margaret Kalvasterová , 7. A

3. miesto Milan Tarnek, 8. B

Knihy, diplomy a ceny recitátorom odovzdala na vyhodnotení pani riaditeľka, ktorá im poďakovala za účasť a popriala im úspechy v ďalších súťažiach. Víťazi, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, budú našu školu reprezentovať v okresnom kole dňa 2.4.2014 v CVČ v Považskej Bystrici.

• Deti z ŠKD v knižnici

Marec je už tradične vnímaný ako mesiac knihy.Preto deti z nášho školského klubu už v pondelok 3.3. zavítali so svojou pani vychovávateľkou a praktikantkou do školskej knižnice. Dozvedeli sa, že 10.3.1796 sa narodil a 16.3.1880 zomrel Matej Hrebenda, slovenský národný buditeľ, ktorý ako kníhkupec rozširoval slovenské a české knihy. Na jeho počesť a pamiatku bol Marec - mesiac knihy prvýkrát vyhlásený v roku 1955 ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy. A malí čitatelia veru nesklamali. So záujmom si listovali v knižkách a tie najzaujímavejšie si aj požičali. Dúfame, že z nich vyrastú zanietení čitatelia, ktorým čítanie nebude robiť problémy.
        • Orion Florbal Cup

• V stredu dňa 26. 2. 2014 sa žiaci našej školy pod vedením pána učiteľa Brveníka zúčastnili na okresnom kole v Orion florbal cupe mladších žiakov. Všetky prihlásené školy boli rozdelené do troch kvalifikačných skupín. Z každej skupiny postúpila víťazná škola do finále. Naši žiaci boli v skupine A spolu so ZŠ Nemocničná a ZŠ Dolná Maríková. Hoci sa naši žiaci držali statočne, prehrali žiaľ oba svoje zápasy. Najskôr s domácou ZŠ Nemocničná 2:5 a potom aj so ZŠ Dolná Maríková v pomere 3:6. V poslednom zápase porazila Dolná Maríková Nemocničnú 8:4 a postúpila do finále okresu.

Našu školu reprezentovali: Peter Harant - 7. A, Ivan Sádecký, Lukáš Čelko, Miroslav Svorada - 6. A, Filip Král, Jaroslav Matejička - 5. A a Patrik Danek - 4. A. Našim najlepším strelcom bol Ivan Sádecký s 3 gólmi.

Všetkým zúčastneným patrí pochvala.

• 1. miesto - Geografická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 6.2.2014 sa v priestoroch CVČ uskutočnila geografická olympiáda . Na prvom mieste v kategórii pre piaty ročník sa umiestnila - Katarína Vančová z 5.A. Katka bola veľmi milo prekvapená.  Taktiež sme mali úspešných riešiteľov: Nikolu Jaholčíkovú a Jozefa Vitka zo 6.A triedy, ktorí sa zúčastnili kategórie pre šiesty ročník. Žiakov pripravovala pani riaditeľaka Naďka Kováčiková.

• 4,6 miesto - Biologická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 5.2.2014 sa uskutočnilo v CVČ Považská Bystrica okresného kolo biologickej olympiády kategória C.Školu reprezentovala Valéria Vančová z 9.A triedy, ktorá sa umiestnila  6. mieste a Matúš Ďurek z 9.A triedy, ktorý sa umiestnil na peknom  4. mieste. Žiačky viedla pani učiteľka Danka Kovačovičová.

• 4. miesto - Matematická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 22.1 sa uskutočnilo v CVČ Považská Bystrica okresného kolo matematickej olympiády.Školu reprezentovala Katka Vančová z 5.A triedy, ktorá sa umiestnila na peknom 4. mieste. Katka veľmi dobre zvládla náročné úlohy. Žiačku viedla pani učiteľka Daška Sádecká.

• 1. miesto - Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

• Dňa 14.1. sa v priestoroch CVČ uskutočnila olympiáda v anglickom jazyku. Na prvom mieste v kategórii 1.A sa umiestnil - Jakub Matejka zo 7.A. Jakub sa z výsledku veľmi tešil, nakoľko postupuje aj do krajského kola. Určite sa zúčastní aj na budúci rok.  Žiaka pripravovala pani učiteľka Janka Motlová.

• Adopcia na diaľku

• Milí žiaci, v novembri prebiehal v našej škole ( v rámci hodín náboženstva) projekt Adopcia na diaľku. Vďaka tomuto projektu sme mali možnosť zoznámiť sa so životom detí v Indii. Videli sme, v akých ťažkých životných podmienkach žijú a aké náročné je pre nich dosiahnuť vzdelanie.
            Slovenská katolícka charita ponúka možnosť adoptovať si niektoré z detí v Indii a formou zasielania finančnej pomoci mu pomáhať  v jeho živote.
             Na základe vášho záujmu o tento projekt sme sa rozhodli, s podporou pani riaditeľky, že si ako škola tiež adoptujeme jedno z detí.SKCH nám vybrala chlapca. Volá sa Jenith Gowdru. Má jednu mladšiu sestru.
            Vďaka vašej ochote zriecť sa nejakých financií, ktoré dostanete od rodičov na sladkosti a rozhodnete sa ich dať Jenithovi, tento náš brat môže mať zabezpečenú všestrannú starostlivosť, materiálnu pomoc a hlavne možnosť vzdelania, dôležitého pre jeho budúcnosť.

Každý mesiac ( na poslednej hodine náboženstva) bude pripravená pokladnička, do ktorej môžete vhodiť svoj finančný dar pre Jenitha. Samozrejme prispievať môžu všetci, ktorí sa takouto formou chcú zriecť a pomôcť Jenithovi. Zozbierané prostriedky budú zasielané na jeho osobný účet.

V mene nášho spoločného bračeka Jenitha Vám všetkým ďakujeme za vašu ochotu zriecť sa niečoho pre dobro iného.