• Rozprávkové vretienko - 3. miesto

• Dňa 9.2.2015 sa žiačky Linda Lednická z 3.A a Miriama Slyšková zo 6.A zúčastnili na okresnej recitačnej súťaži ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO. Darilo sa Linde Lednickej, ktorá získala 3. miesto. Odniesla si  diplom a krásnu knižku. Menej sa darilo Miriame Slyškovej, ale svojím výkonom tiež nesklamala. Dievčatám blahoželáme a držíme palce v palce ďalších súťažiach.

• Šaliansky Maťko - 1. miesto - okresné kollo

• Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko,

Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto,

že som sa narodil v Šali.

Súťaž v prednese slovenskej povesti nazvali podľa mňa

ŠALIANSKY MAŤKO    J. C. Hronského

Žiaci našej školy sa pravidelne zúčastňujú tejto náročnej recitačnej súťaže. Do okresného kola postúpili:

I. kategória žiaci 2. – 3. ročníka ZŠ   :  Dominik Bolega, 3.A

II. kategória žiaci 4. - 5. ročníka ZŠ  :  Michaela Martišíková, 5.A

III. kategória žiaci 6. – 7. ročníka ZŠ:  Veronika Lednická, 7.A

V okresnom kole, ktoré sa uskutočnilo 23.1.2015 v CVČ v Považskej Bystrici zvíťazil vo svojej kategórii Dominik Bolega a bude našu školu reprezentovať v krajskom kole.

• Technická olympiáda, okresné kolo - 2. miesto

• V stredu 3. 12. sa víťazi školského kola technickej olympiády zúčastnili na okresnom kole. V kategórii A našu školu reprezentovala dvojica Patrik Sádecký a Lukáš Jance. V kategórii B Ivan Sádecký. Už v piatom ročníku olympiády si opäť zmerali žiaci svoje odborné vedomosti a zručnosti. Najskôr písali vedomostný test a potom vyrábali praktický výrobok. V staršej kategórii A vyrábali súťažiaci vo dvojiciach stojan na vidlicové kľúče a v kategórii B robili jednotlivo drevený raketoplán. V kategórii A sa Patrikovi a Lukášovi podarilo obsadiť skvelé 2. miesto. Ivan skončil celkovo 5. Všetci traja boli úspešnými riešiteľmi. Žiakov na súťaž pripravil pán učiteľ Brveník.

• Beseda s numizmatikom

• Zaujímavý pohľad do minulosti nám cez svoju vzácnu zbierku mincí poskytol pán Jozef Janech, člen Slovenskej numizmatickej spoločnosti,  z Považskej Teplej. 12.11.2014 besedoval so žiakmi 5.A, 6.A a 7.A. Veľmi fundovane a chronologicky im objasnil dejiny, vymenoval panovníkov a svoje informácie podložil kovovými mincami, ktoré majú nevyčísliteľnú hodnotu. Novšie dejiny im priblížil cez papierové bankovky. Žiakom sa beseda veľmi páčila a nenútenou formou sa veľa dozvedeli.

• Beseda v 7.A s Mgr. Evou Baligovou, psychologičkou

• Dospievanie je zložité obdobie v živote človeka, preto sme pre žiakov 7.A triedy pozvali na besedu pani psychologičku Mgr. Evu Baligovú. V dvojhodinovom bloku s nimi besedovala na tému: NA PRAHU DOSPIEVANIA. Žiaci sa veľa dozvedeli o duševných zmenách, ktoré prebiehajú v ich organizme v tomto čase. Vysvetlila im, ako si s tým poradiť a nepokaziť vzťahy s rodičmi, súrodencami, kamarátmi, učiteľmi a dospelými. Žiaci s veľkým záujmom počúvali a nadšene sa zapájali do aktivít, ktoré pre nich pripravila. Už teraz sa tešia na ďalšie stretnutie.

• Technická olympiáda, školské kolo

• V uplynulom období na našej škole prebehlo školské kolo 5. ročníka technickej olympiády. V kategórii starších žiakov sa stali víťazmi žiaci z 9. A Lukáš Jance a Patrik Sádecký. V kategórii mladších žiakov získal najviac bodov Ivan Sádecký zo 7. A. Traja víťazi budú našu školu reprezentovať na okresnom kole.

Vysledkova_listina_skolskeho_kola_TO.pdf

• Deň zdravej výživy

• Na štvrtok 16. októbra sa tešili všetci maškrtníci a priaznivci zdravých pochúťok. Pretože  16. október je Svetovým dňom zdravej výživy, rozhodli sme sa, že urobíme niečo pre svoje zdravie aj my. Do školy si naši žiaci priniesli neobvyklé pomôcky na vyučovanie.  V aktovkách by ste našli lopáriky, misky, uhorky, rajčiny, papriky, jablká, hrušky, banány, hrozno – jednoducho rôznu zeleninu a ovocie. Cez posledné vyučovacie hodiny sa každá trieda premenila na „minikuchyňu“ a žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľmi sa pustili do prípravy chutných a hlavne zdravých šalátov z ovocia alebo zeleniny. Celá škola sa krásne rozvoňala a všetkým sa zbiehali slinky na tie dobroty. Najskôr bolo treba všetko očistiť, nakrájať a zamiešať.  A potom už prišla chvíľa najočakávanejšia – ochutnávka. Aby to tento rok bolo aj trochu napínavé, pre  žiakov  z druhého stupňa sme vyhlásili súťaž O najlepší šalát. Odbornú porotu, ktorá šaláty ochutnávala a posudzovala, tvorili naša pani riaditeľka Naďka Kováčiková, vedúci školskej jedálne pán Zdenko Zimčík a naša pani ekonómka Alenka Augustínová. Dvaja zástupcovia z každej  triedy z 5. až 9. ročníka sa predstavili porote so svojím súťažným šalátom.  Porozprávali, ako šalát pripravovali a snažili sa porotu presvedčiť, že práve ten ich šalát je najlepší zo všetkých. Cena bola totiž lákavá – spoločná neskúšanka pre celú triedu. Vďaka neskúšanke si môže trieda odsunúť jedno skúšanie, alebo jednu písomnú previerku na iný termín.  Porota mala veľmi ťažkú úlohu, pretože triedy pripravili veľmi chutné i netradičné šalátiky. Napokon boli neskúšankou odmenené triedy 5. A, 7. A a 9. B. Samozrejme, všetko,  čo si žiaci v triedach pripravili, to si aj pekne zjedli. Všetci odchádzali domov spokojní a sýti.  Pre inšpiráciu ponúkame na našej stránke pekné fotografie i malý receptár.

• Florbal, starší žiaci

• Ďalšou súťažou, na ktorej sa naši žiaci zúčastnili, bol florbal. Všetky prihlásené školy boli rozdelené do troch kvalifikačných skupín. Víťaz každej z nich postúpil do finále okresného kola. Domaniža bola v skupine A spolu so ZŠ Pružina a ZŠ SNP. Turnaj sa konal 4. 11. na ZŠ SNP. Prvý zápas hrali naši žiaci s Pružinou a poľahky vyhrali 8:1. V druhom zápase naši nastúpili proti domácim favoritom. Po výbornom výkone chlapci svojov bojovnosťou uhrali remízu 5:5. V poslednom zápase ZŠ SNP ale porazila ZŠ Pružina vysoko 19:1 a vďaka lepšiemu skóre obsadila 1. miesto a postúpila tak do finále. Po dvoch úspešných futbalových turnajoch tak mala ZŠ Domaniža trochu smoly a vo florbalovom finále bude chýbať.

Našu školu reprezentovala overená zostava:

9.A - Matej Lednický, Miroslav Kolár, Michal Valjent, Patrik Sádecký

9.B - Michal Čelko, Roman Čelko, Alessio Drago, Matúš Masničák

8.A - Peter Harant, Michal Lednický

• Malý futbal, starší žiaci - Jednota cup

• V stredu 29. 10. 2014 sa starší žiaci z našej školy v sprievode pána učiteľa Brveníka zúčastnili na kvalifikácii o postup do finále malého futbalu starších žiakov "Jednota cup". Súťaž sa konala na ZŠ Školská v Považskej Bystrici. Okrem domácich a nás sa na turnaji zúčastnili aj ZŠ SNP a ZŠ Dolná Maríková. Naši reprezentanti opäť podali výborný výkon a všetky zápasy vyhrali. Zaslúžene tak obsadili 1. miesto a postúpili do finále obvodného kola, ktoré sa uskutoční na jar.