Navigácia

 • Porovnávacia súťaž - strelci

  V kategorii mladší žiaci 

  1. miesto MATEJ TOPOR

   

  V kategorii starší žiaci 

  1. miesto MATÚŠ EGLY

  2. miesto MÁRIO RYBÁR

  Pohár za 1. miesto v kategorii družstvo starší žiaci/žiačky v zložení:

  Matúš Egly,

  Mário Rybár,

  Jaroslav Mišúr. 

 • MIKULÁŠ A ČERTI

  Do galérie MIKULÁŠ A ČERTI boli pridané fotografie.

 • Technická olympiáda, okresné kolo - 2 x 5. miesto

  Vo štvrtok 29. 11. 2018 sa naši žiaci zúčastnili na okresnom kole technickej olympiády. To sa tento rok po druhý krát konalo v priestoroch odborných dielní SOŠ na Kmeťovej ulici v centre mesta Považská Bystrica. V kategórii A (8. a 9. ročník) našu školu reprezentovala dvojica Jakub Masár z 9. A a Zuzana Sádecká z 8. A. V kategórii B (5. – 7. ročník) súťažil za našu školu Šimon Briestenský zo 7. A.

  Aj vo svojom 9. ročníku bola technická olympiáda tradične rozdelená na teoretickú a praktickú časť. Teoretickú časť predstavovali testy, ktoré všetci žiaci vypracovávali samostatne. Praktickú časť robili žiaci v kategórii B samostatne. V kategórii A už ale žiaci pracovali vo dvojiciach. V kategórii A žiaci vyrábali „klepkáč“ a v kategórii B stojan na kľúče. Hodnotilo sa dodržanie rozmerov, kvalita opracovania jednotlivých dielov, správna realizácia jednotlivých pracovných postupov, funkčnosť, kreativita a estetická úroveň výrobkov.

  Po spočítaní bodov a vyhodnotení výsledkov skončili Jakub Masár a Zuzana Sádecká na 5. mieste. Zhodou okolností aj Šimon Briestenský obsadil napokon 5. miesto.

  Jakubovi, Zuzke a Šimonovi gratulujeme a ďakujeme, za ich snahu pri reprezentácii našej školy. Žiakov pripravil Mgr. M. Brveník.

   

  =MB=

 • Celoslovenská súťaž GROBOT - 5. miesto

  Robot Slaninomax Turbo 3000 - Martin Kučík, Matúš Trenčiansky, Alex Lednický

 • Celoslovenská súťaž GROBOT - 5. miesto

  Robot Slaninomax 3000 - Martin Kučík, Matúš Trenčiansky, Alex Lednický

 • Celoslovenská súťaž GROBOT - 6. miesto

  Robot na zdobenie medovníkov - Matúš Špánik, Dominika Lapuníková, Matej Topor

 • Celoslovenská súťaž GROBOT - 8. miesto

  Robot Upratovač 2019 - Martin Špánik, Jozef Jaholčík, Lukáš Kučík

 • Celoslovenská súťaž GROBOT

  Dńa 29.11.2018 sa na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha v Martine uskutočnil už štvrtý ročník celoslovenskej robotickej súťaže G-Robot 2018 pre žiakov základných škôl. Už štandardne sa súťažilo v dvoch kategóriách. V kategórii vlastný model súťažilo 13 tímov z celého Slovenska. Tohtoročná téma bola Robot  - Pomocník. Úlohou bolo skonštruovať robota, ktorý dokáže akýmkoľvek spôsobom pomáhať človeku v rôznych situáciách.

  Našu školu reprezentovali 3 tímy:

  5. miesto získal Robot.Slaninomax Turbo 3000 (Martin Kučík, Alex Lednický, Matúš Trenčiansky)

  6. miesto získal Robot na zdobenie medovníkov od tímu Kukis (Matúš Špánik, Dominika Lapuníková, Matej Topor)

  8.miesto získal Robot Upratovač 2019 (Martin Špánik, Jozef Jaholčík, Lukáš Kučík)

  Ďalšie informácie na stránke tu.

  Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších skvelých nápadov. Žiakov pripravila Mgr. Gabika Špániková.

   

 • Medzinárodná súťaž iBobor - úspešní riešitelia

  Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. 

 • Porovnávacia súťaž v streľbe zo vzduchových zbraní - výsledky

 • Technická olympiáda, školské kolo

  V uplynulých dňoch prebehlo na našej škole školské kolo technickej olympiády. Výsledky a súťažné testy si môžete pozrieť po kliknutí na priložené odkazy. Víťazom gratulujeme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole.

  Vysledkova_listina_skolskeho_kola_TO_2018-2019.docx

  https://www.iuventa.sk/sk/Olympiady/Olympiady-a-sutaze/TO/9-rocnik-to-2018-2019/sutazne-ulohy-a-riesenia.alej

  =MB=

   

   

 • Technická olympiáda, školské kolo

  Do galérie Technická olympiáda, školské kolo boli pridané fotografie.

 • Stolnotenisový turnaj

  Do galérie Stolnotenisový turnaj boli pridané fotografie.

 • Projekt Zelené oči

  Do galérie Projekt Zelené oči boli pridané fotografie.

 • Stolnotenisový turnaj

  Rada rodičov a Základná škola Domaniža pozývajú priaznivcov stolného tenisu na stolnotenisový turnaj, ktorý sa uskutoční dňa 9.11.2018 o 14,30 hod. v Základnej škole v Domaniži. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách: 1. rodičia a 2. žiaci. Štartovné bude 1 €, ktoré sa použije na občerstvenie pre súťažiacich. Záväzný záujem nahláste do 8.11.2018  na t.č.: 042/4394541 ,0911 439 454.               

  plagat.pdf

 • Projekt Zelené oči

  Do galérie Projekt Zelené oči boli pridané fotografie.

 • Medzinárodný deň knižníc

  Pri príležitosti Medzinárodného dňa knižníc sme v našej škole 22.10.2018 zorganizovali pre žiakov podujatie na tému „Skutočné knižnice – skutočné vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Česko-Slovenska“.

  Naše podujatie sme pomenovali podľa citátu Tomáša Garrigua Masaryka: „Kniha je najlepším priateľom. Sme knihami spojení s duchom všetkých národov a dôb.“ A boli to práve knihy, ktoré nás inšpirovali k príprave rôznych aktivít.

  Na 1. stupni sme sa zamerali na to, aké to vlastne bolo v Československu. Žiaci sa v jednotlivých aktivitách zoznámili s Rakúsko-Uhorskom a s Československom formou puzzlových skladačiek, z ktorých vytvorili plagát tvorený erbami, vlajkami, ale aj špeciálnymi mapami, na ktorých žiaci mohli spoznať významné osobnosti Československa, motocykle, automobily a peniaze, ktoré sa v tej dobe používali. Spolu s rodičmi si zaspomínali na to, s akými hračkami sa kedysi hrávali ich prababičky a pradedkovia a vyrobili si napríklad handrové bábiky či autíčka zo škatuliek a korkových zátok. Pozreli sa na „zúbok“ českým rozprávkam, i preukázali svoje zručnosti v ovládaní českých slovíčok. Naučili sa, že „lušteniny“ nie sú žiadne krížovky, ale strukoviny (fazuľky či šošovičky).

  Na 2. stupni sa žiaci pustili cestou naprieč históriou. Spoznávali dôležité osoby pre vznik Československa a vyskúšali si aj vyrábať predmety ako za starých čias, pekne ručne si vyrobiť vlastnú varešku z dreva. S pánom Františkom Kovalom diskutovali o histórii Domaniže, ktorá tento rok oslávila 750. výročie od prvej písomnej zmienky o obci Domaniža. S pánom starostom Františkom Matušíkom spoznávali cez prerozprávané zážitky starších spoluobčanov, ako sa žilo v minulosti. Prostredníctvom video nahrávky mali možnosť dozvedieť sa, čo všetko sa muselo udiať, aby Československo vôbec mohlo vzniknúť. Okrem toho mali príležitosť preskúmať erb Československa z výtvarného hľadiska a zaspievať si karaoke verziu českých i československých pesničiek.

  Spestriť deň si mohli aj v našej školskej knižnici, kde z názvov kníh či mien autorov vyskladali slovo Československo.

  V priebehu dňa mali žiaci možnosť pozrieť si výstavu k 100. výročiu Československa. Táto výstava sa postupne vytvárala z prác žiakov počas jednotlivých aktivít, ale aj z predmetov, ktoré priniesli do školy. Mohli tak vidieť i starý mlynček na kávu, petrolejovú lampu, vyšívaný vankúš, staré učebnice a atlasy, kalendáre i knihy z daného obdobia, ale aj unikátne listiny, z ktorých sa niektoré datovali až do Rakúska-Uhorska.

  Chceme poďakovať všetkým deťom za ich neúnavnú snahu pri realizácii tohto podujatia a hlavne pozvaným hosťom – pánovi starostovi, pánovi Kovalovi i rodičom, ktorý venovali svoj voľný čas, aby nám pomohli spestriť tento výnimočný deň pri príležitosti 100. výročia Československa.

 • Kurz aktívnej angličtiny

  V týždni od 1.10 do 5.10 prebehol na našej škole Kurz aktívnej angličtiny, ktorý sa uskutočnil v spolupráci so spoločnosťou Talk-Talk. Žiaci z ročníkov 6 až 9, ktorí mali o konverzačný kurz záujem si prostredníctvom zaujímavých aktivít a hier vyskúšali komunikáciu s anglickým lektorom naživo. Vyučovanie s Harrym alias Guyoum Cheethamom hodnotili veľmi pozitívne. Ocenili jeho milý, otvorený a vtipný prístup a tiež vyučovanie jazyka hravou formou. Zhodli sa na tom, že získali väčšiu sebadôveru pri používaní jazyka , zlepšili si výslovnosť , rozšírili slovnú zásobu a určite odporúčajú aj ostatným zúčastniť sa kurzu na nasledujúci školský rok.

 • Medzinárodný deň knižníc

  Do galérie Medzinárodný deň knižníc boli pridané fotografie.

 • Medzinárodný deň knižníc

  Do galérie Medzinárodný deň knižníc boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Domaniža
  Domaniža103
  018 16 Domaniža
 • 042/4394541
  0911 439 454

Fotogaléria