• Kŕmenie vtáčikov

•

Družinári pri Troch studničkách: 22.1. sme sa s našimi družinármi vybrali doplniť kŕmidlá pre vtáčiky. Družinári si doniesli rôzne semienka a jabĺčka. Vtáčiky sme potešili, lebo sme  hneď videli, ako si pochutnávajú:).

• Šaliansky Maťko - 1.miesto

• 18. 1. 2016 sa v CVČ - Považská Bystrica uskutočnila súťaž Šaliansky Maťko - okresné kolo. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola: Paulína Dižová - 3. A, Dominik Bolega - 4.A a Michaela Martišíková - 6.A. Mali sme tak zastúpenie vo všetkých kategóriách. Paulína Dižová, získala vo svojej kategórii 1. miesto a postupuje do krajského kola.

• ŠALIANSKY  MAŤKO
          • ŠALIANSKY MAŤKO

• Šaliansky Maťko je literárna súťaž v prednese povesti. V našej škole sa uskutočnilo školské kolo 16.12.2015.

1. miesto: Michaela Martišíková, 6.A

Pri príprave na recitáciu žiaci spolupracovali s pani učiteľkami J. Urbanovou, I. Slížovou, H. Lednickou.

Víťazi budú našu školu reprezentovať v okresnom kole v Považskej Bystrici  v CVČ dňa 18.1.2016 o 8,30 h.

• Informácia o vianočných prázdninách a riaditeľskom voľne

• Vážení rodičia, vianočné prázdniny trvajú od 23. 12. 2015 do 7. 1. 2016 vrátane. Keďže začiatok vyučovania po vianočných prázdninách pripadne na piatok 8. 1. 2016, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR odporúča na tento deň riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov v zmysle ods. 5 §150 školského zákona 245/2008. Vyučovanie na našej škole začne v zmysle tohto pokynu v pondelok 11. 1. 2016.

• Spolupráca so ZUŠ Stella

• Pohyb, tanec, spev sú vlastné aj našim žiakom, preto sme uvítali ponuku na spoluprácu od pána Stanislava Kardoša, riaditeľa ZUŠ Stella, zriadiť dve tanečné oddelenia na našej škole.

Disco tance a hip hop sa stali hitom pre talentované deti našej školy. Za necelé tri mesiace sa už všeličo naučili a vo štvrtok 17. decembra sa predstavili spolužiakom i rodičom krátkymi tanečnými ukážkami. Potlesk a sladkosť boli odmenou pre účinkujúcich a tiež záväzkom do ďalšej práce. Už sa tešíme na ich kreatívne vystúpenia, ktorými nás potešia na Deň rodiny.

• Čaro Vianoc - okresná súťaž - 1. a 3. miesto

• Dňa 15.12.2015 sa žiačky našej školy Tamara Mišúrová, Nina Ševčíková, Vanesa Lednická a Nikola Jaholčíková zúčastnili okresnej súťaže v aranžovaní Čaro Vianoc. Aranžovali vianočné vence, svietniky, stolové úpravy. A ako sa im darilo? Prvé miesto získala Tamara Mišúrová za stolovú úpravu, tretie miesto získala Nikola Jaholčíková za závesný vianočný veniec. Žiačky pripravila pani učiteľka Nováková. Blahoželáme!

• Protidrogové aktivity

• V novembri sme uskutočnili Týždeň protidrogových aktivít. Najmladší žiaci našej školy sa potešili rôznym súťažiam s loptami, ktoré si pre nich pripravili starší kamaráti.

Najväčší ohlas mali športové súťaže: florbal a stolný tenis jednotlivcov. Chlapci pod vedením p. uč. Mgr. Brveníka bojovali o víťaza vo florbale. Poradie: 1. miesto: 9.A, 2. miesto: 6.A a 3. miesto: 5.A trieda. Na prvom stupni sa do tohto turnaja zapojili aj dievčatá a poradie bolo nasledovné: 1. miesto: 3.A, 2. miesto: 4.A a 3. miesto: 1.A trieda.

V stolnom tenise si zmerali sily jednotlivci - chlapci aj dievčatá. Prvé miesto vo svojich kategóriách získali: Michal Marko 3.A a Denis Marko 5.A trieda.

Novinkou v tomto roku bolo zabehnúť na stacionárnych bicykloch 2-3 kilometre pre svoje zdravie. Cieľ 300 km sme splnili a aj prekonali. Nabehaných kilometrov bolo 722. Výborne! Boli však aj triedy, ktoré sa nezapojili. Najaktívnejšou triedou bola 4.A, ktorá zabehla 446 km.

Prostredníctvom športových aktivít sme sa rozhodli vyzdvihnúť myšlienku zdravia a pohybovej aktivity pre naše zdravie.

Poslednou aktivitou, ktorá ukončila náš Európsky týždeň proti drogám, bol Deň prevencie. V pondelok 30.11.2015 sme privítali medzi sebou odborníkov boli to: nadpor. JUDr. Adela Ďurkechová – OR PZ Považská Bystrica a Mgr. Urbanová a Mgr. Režnú z CPP a P z Považskej Bystrice.

Žiakov zaujali besedy, rozhovory a aktivity z oblasti škodlivosti energetických nápojov, fajčenia, drog, ale aj o nebezpečenstve kyberšikany a obchodovania s ľuďmi.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do spoločných aktivít!

• 1. a 3. miesto na okresnom kole technickej olympiády

• V stredu 2. 12. 2015 sa víťazi školského kola technickej olympiády zúčastnili na okresnom kole. To sa konalo na SOŠ strojníckej v Považskej Bystrici. V kategórii A (8. a 9. ročník) našu školu reprezentovali Pavol Kardoš z 9. A a Ivan Sádecký z 8. A. Spolu bolo v tejto kategórii 18 žiakov. V kategórii B súťažil za našu školu Ondrej Kardoš zo 7. A. Spolu s ním bolo v kategórii B ešte 14 súťažiacich. Spoločne sa teda na okresnom kole technickej olympiády zúčastnilo 33 žiakov z 10 škôl.

Aj v 6. ročníku bola technická olympiáda tradične rozdelená na teoretickú a praktickú časť. Teoretickú časť predstavovali testy, ktoré všetci žiaci vypracovávali samostatne. Celkom mohol každý žiak získať 50 bodov. Praktickú časť robili žiaci v kategórii B samostatne a mohli v nej získať ďalších 50 bodov. V kategórii A už žiaci pracovali vo dvojiciach, pričom sa im body z teórie spočítali. Spolu mohli praktickej časti získať ďalších 100 bodov. Body za teoretickú a praktickú časť sa žiakom potom zrátali.

V kategórii A žiaci vyrábali svietnik a v kategórii B uholník. Hodnotilo sa dodržanie rozmerov, kvalita opracovania jednotlivých dielov, správna realizácia jednotlivých pracovných postupov a estetická úroveň výrobkov.

VÝSLEDKY:

Kategória A:

Ivan Sádecký získal v teórii 39 bodov a Pavol Kardoš 33. Spolu mali teda za teóriu 72 bodov, čo bol priebežne druhý najvyšší počet. Za praktickú časť získali 90 bodov, čo bol tiež druhý najvyšší počet bodov. Spolu získali teda 162 bodov, čo zhodou okolností stačilo “len“ na 3. miesto. Na celkovo druhú dvojicu strácali iba 1 bod a na víťazov 3 body.

Kategória B:

Ondrej Kardoš získal v teoretickej časti 38 bodov a priebežne bol na treťom mieste. V praktickej časti však jeho výrobok všetci porotcovia označili za jednoznačne najlepší vo všetkých hodnotených kritériách. Za praktickú časť teda Ondrej získal plných 50 bodov. Spolu tak dosiahol 89 bodov a s náskokom 8 bodov vyhral...

Víťazi postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutoční 3. 2. 2016 v Novom Meste nad Váhom.

Vysledkova_listina_TO_OK__20152016.pdf

Vysledkova_listina_TO_OK_B_20152016.pdf

=MB=

•  GROBOT - 5. miesto - celoslovenská robotická súťaž
          • GROBOT - 5. miesto - celoslovenská robotická súťaž

• Blog Logo

Dňa 27. 10. 2016 sa naši žiaci zúčastnili robotickej súťaže G-robot . Cieľom súťaže bolo vzbudiť záujem detí o robotiku. Súťažilo sa v 2 kategóriách:

1.  “Staviame Slovensko”
            2.  “Konštrukcia vlastného modelu na tému Stroje okolo nás”

Na súťaži nás reprezentovali 2 tímy: The best - Jakub Masár, Jakub Keruľ, Adam Haviar, Josef Matuna - žiaci siedmeho ročníka a tím Triediči - Martin Kučík, Alex Lednický a Ladislav Krabáč - žiaci piateho ročníka. Oba tímy súťažili v druhej kategórii. Úlohou bolo skonštruovať a odprezentovať  originálny, čo najviac funkčný model stroja z lega. Hodnotila sa prezentácia modelu, ale aj funkcionalita a logika programu. V kategórii "Vlastný model" porota mala veľmi ťažkú prácu.

Tím Triediči získal na súťaži krásne 5. miesto a tím The best 12. miesto.

Chlapcom gratulujeme a prajeme veľa ďalších a úspechov. Žiakov pripravila Mgr. Gabriela Špániková.

• Zober loptu nie drogy

• Tretí novembrový týždeň je týždňom, ktorý sa nesie v znamení boja proti drogám.

Žiacky parlament si pripravil pre žiakov súťaže s loptami a  turnaje vo futbale, florbale, vybíjanej a stolnom tenise. Máte iné dobré nápady? Navrhnite!

Je to na nás, veď my chceme žiť zdravo, športovať a zmysluplne tráviť voľný čas!