• Jesenné prázdniny začínaju 28. októbera  a končia 31. októbera 2022.

Začiatok vyučovania po prázdninách je 2. novembera 2022 (streda).

• Technická olympiáda - školské kolo

• Kategória A:

1. miesto – Jozef Jaholčík z 8.A  (postupuje do okresného kola)
            2. miesto – Michal Haviar z 9.A  (postupuje do okresného kola)
            3. miesto – Tomáš Jance z 8.A

Kategória B:

1.  miesto – Matúš Špánik zo 6.A  (postupuje do okresného kola)
            2. miesto – Tomáš Krčmárik zo 7.A
            3. miesto – Mária Hamarová zo 6.A
          • Dejepis trochu inak

• Naši šiestaci sa rozhodli urobiť dejepis trochu inak – netradične. Časť detí sa snažila pod vedením pani učiteľky Mgr. Ivany Špánikovej priblížiť svojim spolužiakom neolitickú spoločnosť oveľa pútavejšie.

Pod ich šikovnými rukami vznikli prvé príbytky, od tých najjednoduchších až po tie, ktoré vyzerali už sčasti ako domy. Nechýbali ani domestifikované zvieratá a dokonca sa prišla posadiť aj Moravianska Venuša. Svoje výtvory doplnili pútavým rozprávaním, v ktorom sme sa mohli dozvedieť, čo znamenal úrodný polmesiac, čomu verili v praveku, ale i čo pestovali a chovali v neolitickej spoločnosti.

Potlesk na záver si zaslúžili naozaj všetci. A my sa tešíme, čo nového sa od našich šikovných šiestakov ešte naučíme.

• Európsky deň jazykov 2022

• Ani tento rok sme nezabudli na Európsky deň jazykov v našej škole. A prečo vôbec sláviť Deň jazykov? Veď ešte nikdy sme nemali toľko príležitostí pracovať a študovať v rôznych európskych krajinách ako dnes – nedostatočné ovládanie jazyka ale mnohým ľuďom bráni, aby ich využili. Okrem toho, nie je pre Vás lepšie, ak na dovolenke dokážete komunikovať v cudzom jazyku?  Okrem toho, učiť sa cudzí jazyk znamená aj vzájomne si lepšie porozumieť a pochopiť kultúrne rozdiely inej krajiny. Aj my sa o to pokúšame v našej škole.

Tento rok sme sa rozhodli vrátiť sa do školy a pozrieť sa na zúbok všetkým tým školským pomôckam a potrebám, ktoré veľmi často používame. Bolo zaujímavé zisťovať, ako také jednoduché veci, ako je napríklad KRIEDA, dokážu inak znieť v angličtina – CHALK, v nemčine – KREIDE a v ruštine – MEL. A predstavte si, že v ukrajinčine je to –KREYDA. Deťom sa napokon podarilo urobiť skvelé plagáty o našej škole i školských veciach. Dokonca vzniklo aj jedno veľmi pekné leporelo.

No nie sú tí naši žiaci šikovní? Už sa tešíme, čo vymyslia na budúci rok. A Vy ostatní nezabúdajte, že podľa jednej starej múdrosti, „koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“.

Mgr. J. Urbanová

• Oznam pre stravníkov ŠJ

Školská jedáleň pri MŠ Domaniža oznamuje, že  z dôvodu poruchy pitnej vody, bude dňa 12.10.2022 / streda / zabezpečený suchý obed / obložená bageta so šunkou, syrom, maslom,  ovocná kapsička,  krabičkový džús /, pre zamestnancov a žiakov základnej školy, ktorí sú prihlásení v daný deň na obed. Obed bude dovezený do budovy základnej školy.

S pozdravom  - vedúca ŠS

• Riaditeľské voľno

• Dňa 6.10.2022 t.j. vo štvrtok bude žiakom udelené riaditeľské voľno z technických príčin. Žiaci budú automaticky odhlásení z obedov v školskej jedálni.