• VÝCHOVNÝ KONCERT - Miroslav „Bruise“ Žilka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VÝCHOVNÝ KONCERT - Miroslav „Bruise“ Žilka.

V stredu 25. 5. 2022 nám do našej školy priniesol kultúru (po dlhšej COVIDOVEJ dobe)  úžasný tanečník a choreograf M. Žilka.

Žiaci boli unesení rôznymi tanečnými trikmi a kreáciami. Často sa prihováral žiakom, a niektorí mali  možnosť si jeho choreografiu vyskúšať na pódiu.

Veľa sme sa naučili o rôznych štýloch tanca a spríjemnili si tak deň. Tanečníka uvádzala členka skupiny Old School Brothers Nikola Králiková. Žiaci  na konci koncertu dostali na pamiatku podpiskarty.

Ďakujeme za  pôsobivé predstavenie, vďaka ktorému sme možno mnohí objavili svoj talent!

• Deň experimentov - dobre vedieť v našej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň eperimentov.

Na vedátorov Karolov sa v utorok 24.5. premenila väčšina žiakov 5.-9. ročníka. Pod vedením učiteľov prírodovedných predmetov si pripravili množstvo pokusov, ktorými demonštrovali a vysvetľovali spolužiakom prečo je to tak.

Bublajúca sopka, nehoriace bankovky, plávajúce telesá, ale aj roboty, ktoré sa vedia pohybovať podľa pokynov, sú len zlomkom toho, čo sme sa z úst našich žiakov dozvedeli.

Vyvrcholením Dňa experimentov bola  spoločná fotografia na školskom ihrisku s názvom našej školičky, ktorú dronom nasnímal bývalý spolužiak Maťo Kučík.

Ďakujeme všetkým zúčastneným  za pekné a poučné dopoludnie.

• Sponzorský dar

• Touto cestou by sme chceli poďakovať Ing. Kataríne Špánikovej a firme  AT&T Global Network Services Slovakia, s.r.o., ktorá pre našu školu venovala 15 DELL notebookov.  Notebooky využijeme na vyučovanie a počas dištančného vzdelávania. Ďakujeme!

• Testovanie žiakov 5. ročníka

• Dňa 18. mája 2022 (streda) sa uskutoční Testovanie 5 – 2022 vo všetkých základných školách. Zúčastnia sa ho všetci žiaci 5. ročníka. Žiaci budú testovaní z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

Žiaci 8. a 9. ročníka búdú mať riaditeľské voľno z dôvodu oragnizačného zabezpečenia testovania.

Žiaci I.stupňa sa učia bez zmeny v organizácii vyučovania.

• Vysnívaná záhrada našich žiakov

• Žiaci 6. ročníka sa na hodine inromatiky na chvíľku stali záhradnými architektami a naplánovali si svoju záhradu. Mnohým žiakom sa profesia záhradného architekta celkom zapáčila. Práce žiakov si môžete pozrieť.

Mgr. Gabriela Špániková

• Vyhodnotenie zberu papiera 2022

• 7 dní sme na našej škole zbierali starý papier, aby sme ho mohli odovzdať na recykláciu a dali mu tak ďalšiu šancu. Šancu aby sa z neho mohli vyrobiť nové knižky, časopisy, noviny, zošity, obaly a iné užitočné veci. Spoločnými silami sme vyzbierali viac ako 10 ton papiera a zaplnili sme ním celý jeden kontajner. Ušetrili sme tým približne 170 stromov.

Najlepšími zberačmi sa stali jednotlivci:

1. Emily Fajth z A – 1 014 kg
            2. Matej Kardoš z A – 818 kg
            3. Šimon Paholík z 1.A – 552 kg

Najlepšími triedami sa stali:

1. 1.A  priemer prineseného papiera na žiaka – 129,7 kg
            2. 2.A priemer prineseného papiera na žiaka – 78,45 kg
            3. 9.A  priemer prineseného papiera na žiaka – 69,81 kg

Vecné ceny získa 10 najlepších zberačov aj najlepšia trieda. Všetkým zapojeným žiakom a rodinným príslušníkom veľmi pekne ďakujeme za pomoc pri ochrane životného prostredia i zisku financií pre školu.

V prílohe si môžete pozrieť podrobné výsledky.

• Liga proti rakovine

• Na svete prebieha mnoho dôležitých zbierok, pre ľudí s rakovinou je však zbierka Deň narcisov najvzácnejšia. Prispieť na podporu ľudí s rakovinou môže každý. Liga proti rakovine pomáha onkologickým pacientom na Slovensku už 32 rokov.

Naša škola sa taktiež zapojila do zbierky. Podarilo sa nám vyzberať sumu 238,04 Eur. Veríme, že peniažky pomôžu ľuďom, ktorí ich potrebujú, pretože stále platí, že zdravie je najdôležitejšie.

Zbierku pripravila Žiacka rada s pani učiteľkou Ivanou Špánikovou.