• PYTAGORIÁDA - školské kolo

• V mesiaci december sa pravidelne žiaci na celom Slovensku zapájajú do matematickej súťaže Pytagoriáda. Na deti od tretieho po ôsmy ročník čaká vždy 15 príkladov a 60 minútová časová dotácia na riešenie. Úspešným riešiteľom sa stáva každý, kto vypočíta správne aspoň 10 príkladov. Úspešnému riešiteľovi sa tiež započítavajú body za skoršie odovzdanie riešenia, každé ušetrené 4 minúty z času riešenia = 1 bod)
            Tento rok sa do riešenia školského kola Pytagoriády zapojilo spolu 46 žiakov s nasledovným výsledkom:

Kategória P3:
            1. Sofia Toporová (22b)
            2. Tobias Pavlik a Matúš Hlaváč (21b, obaja 10b príklady + 11b čas)
            (ďalej súťažili Hugo Haviar, Rudolf Haviar, Damián Kardoš, Milan Lednický)

Kategória P4:
            1. Miloš Jurkech (21b)
            2. Daniel Moščovič  (19b, 13b príklady + 6b čas)
            3. Šimon Medek (19b, 12b príklady + 7b čas)

(ďalší úspešní riešitelia: Oryna Voroshylova 18b, Zuzana Panáková 16b, Terézia Kardošová 16b, Patrícia Dzureková 15b, Ema Čelková 15b,
            ďalej súťažili: Marek Sádecký, Tobias Čelko, Sabina Stálová, Vivien Haviarová)

Kategória P5:
            1. Alexandra Nováková (11b)
            (ďalej súťažili: Marco Mišúr, Matúš Ondrovič, Mária Porubčinová, Stanislav Matušov, Terézia Svobodová, Simona Vančová, Martina Valjentová, Monika Galková, Sofia Galková, Kiara Mia Kľučková, Timea Kudlíková, Natália Lagínová, Andrej Lőrinc, Magdaléna Paholíková)

Kategória P6:
            1. Matúš Špánik (18b)
            2. Marika Špániková (17b)
            3. Mária Hamarová (16b)

(ďalší úspešní riešitelia: Sára Lagínová 15b, ďalej súťažili: Karolína Hudecová, Matúš Kardoš, Rebeka Szárazová)

Kategória P7:
            1. Tomáš Krčmárik (21b)

Kategória P8:
            1. Martin Špánik (14b)
            2. Paulína Zacharová a Alžbeta Paholíková (13b, obidve 10b príklady + 3b čas)

(ďalej súťažili: Denisa Šujanská, Marek Martišík, Zara Lea Kľučková, Ema Kardošová, Lukáš Kučík, Tomáš Jance)

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a žiakom, ktorí budú pozvaní na marcové okresné kolo držíme palce v konkurencii najlepších detí z ostatných škôl.

Za prípravu na súťaž ďakujeme vyučujúcim Mgr. Ivete Slížovej, Mgr. Daniele Kovačovičovej, Mgr. Gabriele Špánikovej, Mgr. Dušanovi Paholíkovi, ako aj rodičom, ktorí sa matematicky venovali svojim deťom.

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko .

Dňa 15.12. 2022 sa na našej škole konala súťaž v prednese povestí - Šaliansky Maťko. Keďže je to náročná súťaž, nie všetky kategórie boli obsadené.

V II. kategórii /4. a 5. ročník/ boli udelené dve 3. miesta - Vivien Štofaňákovej a Karolovi Porubčinovi - obom zo 4.A. Aj 2. miesto obsadili dve súťažiace - Mária Porubčinová z 5.A a Zuzana Panáková zo 4.A. Na peknom 1. mieste skončila žiačka 4.A triedy Terézia Kardošová, ktorá bude našu školu reprezentovať aj v okresnom kole

V III. kategórii /6. a 7. ročník/ porotcovia udelili 2 miesto Maximilánovi Kardošovi zo 6.A. Oceneným srdečne blahoželáme a Terezke prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

Žiakov pripravili: Mgr. Viera Paholíková, Mgr. Iveta Slížová,

• Oznam - ŠJ

• Dobrý deň,

na základe prerušenia el. energie v MŠ Domaniža

dňa 15.12.2022 bude pre žiakov a zamestnancov základnej školy

zabezpečený suchý obed / obložená šunková bageta, ovocná kapsička,

džús 0,25 lit /.

V prípade, ak by niekto nemal záujem o suchý obed, je nutné sa z obeda odhlásiť

najneskôr  13.12.2022 do 13,30 hod.

Pavlovičová - vedúca ŠS

• Hlasovanie od 5. 12. do 9. 12. 2022

• Krásny deň všetkým,

máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!

Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe!

Hlasujte do 09.12. o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac.

Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, batohy a ďalšie kúsky :-)

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/4972922e

• Active English Week

• V dňoch 21.11. - 25.11.2022 sme mali na škole týždeň akívnej angličtiny. Lektorom bol angličan Mark Anthony Hurst. Kurz prebiehal 5 dní - 6 vyučovacích hodín. Kurz bol organizovaný spoločnosťou Talk Talk.

Čo sa deťom najviac páčilo?

• lektor, jeho prístup, zmysel pre humor
            • komunikácia v AJ zaujímavým a zábavným štýlom
            • zväčšili sme si slovnú zásobu a výslovnosť
            • rozvíjanie vlastnej kreativity pri aktivitách
            • práca v skupinách

Žiaci na záver získlali certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu.

Kurz pripravila Mgr. Jana Motlová

• Technická olympiáda, okresné kolo - 2. miesto + 2. miesto

• Vo štvrtok 24. 11. 2022 sa naši žiaci zúčastnili na okresnom kole technickej olympiády. To sa tento rok po dvoch „kovidových“ rokoch opäť konalo prezenčne v priestoroch odborných dielní SOŠ na Kmeťovej ulici v centre mesta Považská Bystrica. V kategórii A (8. a 9. ročník) našu školu reprezentovala dvojica Michal Haviar z 9. A a Jozef Jaholčík z 8. A. V kategórii B (5. – 7. ročník) súťažil za našu školu Matúš Špánik zo 6. A.

Aj vo svojom 13. ročníku bola technická olympiáda tradične rozdelená na teoretickú a praktickú časť. Teoretickú časť predstavovali testy, ktoré všetci žiaci vypracovávali samostatne. Praktickú časť robili žiaci v kategórii B samostatne. V kategórii A už ale žiaci pracovali vo dvojiciach. V kategórii A žiaci vyrábali „hru – háčikový súboj“ a v kategórii B stojan na mobil. Hodnotilo sa dodržanie rozmerov, kvalita opracovania jednotlivých dielov, správna realizácia jednotlivých pracovných postupov, funkčnosť, kreativita a estetická úroveň výrobkov.

Po spočítaní bodov a vyhodnotení výsledkov skončili Michal Haviar a Jozef Jaholčík na 2. mieste. Aj Matúš Špánik obsadil krásne 2. miesto.

Michalovi, Jozefovi a Matúšovi gratulujeme a ďakujeme, za ich snahu pri reprezentácii našej školy.

=RŠ=