• Pytagoriáda - okresné kolo

• V dňoch 13.04. - 14.04.2021 sa konalo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda.

V kategórii P4  našu školu úspešne reprezentovali žiačky Hamarová M., Lagínová S., Špániková M.

V kategórií P5 bol úspešný riešiteľ Krčmárik T.

Žiakom srdečne gratulujeme, prajeme veľa ďalších úspechov a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Žiakov pripravila Mgr. D. Kovačovičová, Mgr. G. Špániková.

• SPOLU MÚDREJŠÍ - ďalší úspešne schválený rozvojový projekt našej školy

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky z rozpočtu na rok 2021 vyčlenilo finančné prostriedky aj na rozvojový projekt „Spolu múdrejší“.

Cieľom rozvojového projektu „Spolu múdrejší“ je podporiť tie školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, resp. s nedostatočným dištančným vzdelávaním, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v stanovenom rozsahu.

Aj naša škola sa do projektu doučovania zapojila a patrí medzi úspešné školy, ktorej sa podarilo uspieť v druhej vlne projektu.

Osem našich učiteľov bude denne doučovať žiakov počas nasledujúcich troch mesiacov, od apríla do júna.

Veríme, že budeme „Spolu múdrejší“ :-)

• Nástup 8. a 9. ročníka do školy

• Od pondelka 19. 4. 2021 nastupujú na prezenčné vyučovanie aj ôsmaci a deviataci.

Účasť žiaka na vyučovaní bude podmienená pretestovaním zákonného zástupcu a testuje sa tiež žiak na 2. stupni ZŠ.

Podmienky nástupu do školy:

• rodič vypíše pred nástupom žiaka do školy  Čestné vyhlásenie pre II. stupeň ZŠ

Cestne_vyhlasenie_II._stupenZS.docx

• toto vyhlásenie je možné vypísať aj elektronicky cez Edupage – Žiadosti/Vyhlásenia

• žiak sa preukáže negatívnym testom a odovzdá triednemu učiteľovi čestné vyhlásenie

• ak už žiak alebo rodič prekonali covid, žiak nahlási dátum kedy bol test pozitívny, nemusí sa testovať 90 dní
            • ak je rodič očkovaný na covid 2x, tiež sa nemusí testovať a túto skutočnosť uvedie vo vyhlásení

Stravovanie:

Žiaci prvého stupňa ZŠ a žiaci 8. a 9. ročníka, ktorí sa stravujú v školskej jedálni sú od 19.4.2021 automaticky prihlásení na obed.

Z toho dôvodu je potrebné v prípade nezáujmu o stravovanie žiaka odhlásiť.

Žiaci 5. - 7. ročníka pokračujú v dištančnom vzdelávaní. Vyučovanie začína 7,40 a pokračuje sa podľa školského zvonenia.

• Vážení rodičia,

zápis do 1. ročníka bude prebiehať iba elektronicky, bez osobnej účasti detí a rodičov. Zapísané budú deti narodené od 1. septembra 2014 do 31. augusta 2015.

Prosíme rodičov, aby od 1.4.2021 do 23.4.2021 vyplnili elektronickú prihlášku  na stránke školy.

Potrebné dokumenty, podpisy a rozhodnutia sa budú riešiť priebežne po zápise. Rodičia budú včas informovaní.

• Návrat žiakov 1. stupňa od 7. 4. 2021

• Vážení rodičia,

vzhľadom k tomu, že sa epidemiologická situácia v našom okrese zlepšila plánujeme od 7.4.2021 (t.j. streda) obnoviť prevádzku školy, školskej jedálne a školského klubu detí pre žiakov 1.stupňa.

Žiaci 1. – 4. ročníka budú pokračovať v prezenčnej forme vyučovania v škole podľa  rozvrhu a  pri dodržaní všetkých hygienicko-epidemiologických opatrení.

Podmienkou nástupu do školy:

negatívny test jedného zo zákonných zástupcov žiaka alebo platná výnimka (žiaci sa netestujú)

- test nie je starší ako 7 dní

- vypísanie a  odovzdanie čestného vyhlásenia Zakonny_zastupca_-_cestne_vyhlasenie.pdf

ŠKD bude otvorené v štandardnom režime včase od 6,20 do 16,00 hod.

​​​​​​​Stravovanie v školskej jedálni bude zabezpečené iba pre deti I. stupňa, ktoré navštevujú vyučovanie v škole. Všetky deti I. stupňa, ktoré sú evidované ako stravníci v školskej jedálni, budú od 7.4.2021 prihlásené na stravu.

Z toho dôvodu je potrebné v prípade nezáujmu o stravovanie žiaka odhlásiť.

Žiaci 2.stupňa sa naďalej vyučujú dištančne.