• Riaditeľstvo školy oznamuje,

že na základe odporúčania RÚVZ v Považskej Bystrici a aktuálneho stavu ochorenia na COVID-19 v obci Domaniža prerušuje od pondelka 1.3.2021 prezenčné vyučovanie na 1. stupni a činnosť ŠKD.

Všetci žiaci školy sa od pondelka učia dištančne, podľa online rozvrhu.

O ďalších zmenách budeme informovať na stránke školy.

• Vyučovanie po jarných prázdninách

Podmienky k nástupu sú nasledovné:

• žiaci I. stupňa sa nemusia testovať,

• nemusia sa testovať ani tie deti I. stupňa, ktoré majú viac ako 10 rokov,

• pri nástupe žiaka do školy je potrebný  negatívny test alebo doklad o prekonaní ochorenia aspoň jedného zákonného zástupcu žiaka, ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti, škola nekontroluje certifikát zákonného zástupcu, ale iba jeho čestné vyhlásenie - cestne_vyhlasenie_zakonny_zastupca(1).docx

• bez vypísaného tlačiva nebude môcť  žiak vojsť do budovy ZŠ,

• platnosť testu je 7 kalendárnych dní,
            • dieťa potrebuje minimálne dve rúška.

ŠKD bude otvorené v štandardnom režime včase od 6,20 do 16,00 hod.

Stravovanie v školskej jedálni bude zabezpečené iba pre deti I. stupňa, ktoré navštevujú vyučovanie v škole. Všetky deti I. stupňa, ktoré sú evidované ako stravníci v školskej jedálni, budú od 22.2.2021 prihlásené na stravu.

Z toho dôvodu je potrebné v prípade nezáujmu o stravovanie žiaka odhlásiť.

Žiaci 2.stupňa sa naďalej vyučujú dištančne.

Rozhodnutie ministra s účinnosťou od 8. 2. 2021

Rozhodnutie.pdf

• Matematická olympiáda - 1. miesto - okresné kolo

• Dňa 27.1.2021 sa konalo okresné kolo matematickej olympiády Z5 a Z9, pre žiakov 5. a 9.ročníka.

Na krásnom 1. mieste sa umiestnil žiak deviateho ročníka Martin Kučík. Martin nás bude reprezentovat aj na krajskom kole.

V kategórii Z5 nás reprezentoval Tomáš Krčmárik, ktorý bol úspešným riešiteľom.

Obom žiakom srdečne gratulejeme a prajeme veľa ďalší úspechov.

Žiakov pripravili: Mgr. Dušan Paholík, Mgr. Gabriela Špániková

Matematická olympiáda je súťaž, v ktorej žiaci riešia zaujímavé matematické úlohy v jednotlivých kategóriách podľa ročníkov. Táto súťaž rozvíja matematické myslenie, ktorého postup treba logicky a správne zapísať. V domácom kole majú riešiť 6 úloh.

Ak správne vypracujú minimálne 4 úlohy, sú úspešní a postupujú do okresného kola. V okresnom kole mladší žiaci riešia 3 úlohy, na ktoré majú časový limit 2  hodiny, starší žiaci riešia 4 úlohy, na ktoré majú časový limit  4 hodiny.

• Úspešní v projekte - Čítame radi

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky vyhlásili výzvu o rozvojový projekt „Čítame radi".

Cieľom projektu je, aby deti čítali rady a mali atraktívnu a veku primeranú literatúru.

Aj naša škola sa zapojila do tohto projektu a získala 800 eur na nákup nových kníh do našej školskej knižnice. Tešíme sa, že pribudnú nové knihy, ktoré pomôžu deťom rásť.

Okrem toho, že nám knihy pomáhajú s učením, predstavujú aj únik z reality, rozvíjajú fantáziu, vedú nás od detstva po dospelosť. Ukazujú nám ako vyzerá priateľstvo, čo znamená láska, súcit, odvaha. Čítanie kníh rozvíja slovnú zásobu, zlepšuje schopnosť čítať s porozumením, učí kriticky myslieť, zvyšuje empatiu k druhým.

Takže, do skorého čítania, priatelia.

• Návrat do školy od 8. 2. 2021

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že na základe rozhodnutia Ministerstva školstva SR v termíne od 8.2.2021 nastupujú žiaci I. stupňa do škôl, budú sa vyučovať iba prezenčne. Žiaci sa budú učiť podľa rozvrhu platného od 1.9.2020.

Podmienky k nástupu sú nasledovné:

• žiaci I. stupňa sa nemusia testovať,

• nemusia sa testovať ani tie deti I. stupňa, ktoré majú viac ako 10 rokov,

• bez vypísaného tlačiva nebude môcť  žiak vojsť do budovy ZŠ,

• platnosť testu je 7 kalendárnych dní,
            • dieťa potrebuje minimálne dve rúška.

ŠKD bude otvorené v štandardnom režime včase od 6,20 do 16,00 hod.

Stravovanie v školskej jedálni bude zabezpečené iba pre deti I. stupňa, ktoré navštevujú vyučovanie v škole. Všetky deti I. stupňa, ktoré sú evidované ako stravníci v školskej jedálni, budú od 8.2.2021 prihlásené na stravu.

Z toho dôvodu je potrebné v prípade nezáujmu o stravovanie žiaka odhlásiť.

Žiaci 2.stupňa sa naďalej vyučujú dištančne.

Rozhodnutie ministra s účinnosťou od 8. 2. 2021

Rozhodnutie.pdf