• Okresné kolo družstiev v atletike žiakov ZŠ

• Dňa 3.5.2024 sa konali okresné atletické preteky družstiev. Naša škola sa zúčastnila v kategórii chlapcov aj dievčat. Osem dievčat a osem chlapcov si zmeralo sily s najlepšími atlétmi v okrese.

Súťažilo sa v disciplínach: 60m šprint, 800m beh, skok do diaľky, skok do výšky, vrh guľou, hod do diaľky a štafeta 4x60m.

Chlapci skončili na neobľúbenom 4.mieste z 10 súťažiacich škôl, dievčatá obsadili pekne 6.miesto z 9 prihlásených škôl. Individuálne umiestnenia v jednotlivých súťažných kategóriách sa nevyhodnocovali.

Niektoré výkony však stoja za uverejnenie: Lukáš Kučík- 3.miesto (60 m), Martin Špánik- 3.miesto ( skok do výšky), Šimon Baláž- 1.miesto ( vrh guľou), Štafeta chlapcov- 2. miesto. Družstvo chlapcov: Martin Špánik, Lukáš Kučík, Marek Donát, Patrik Galafúsik, Dominik Čelko, Šimon Baláž, Tomáš Krčmárik, Matúš Lagín a náhradník Jozef Jaholčík. Družstvo dievčat: Alžbeta Paholíková, Denisa Šujanská, Nikola Haviarová, Viktória Balážová, Marika Špániková, Sára Lagínová, Alexandra Nováková a Martina Valjentová.

Ďakujeme im za vzornú a obetavú reprezentáciu našej školy.

Na súťaž pripravoval: Branislav Galko

• McDonald´s Cup 2024, okresné kolo - 1. miesto a postup do krajského kola

• Dňa 25.4.2024 sa výber žiakov našej školy zúčastnil postupových zápasov skupiny D. Víťazi jednotlivých skupín postúpili do okresného finále, v ktorom sa stretli s ďalšími tromi školami. Finále sa konalo dňa 30.4.2024 na futbalovom štadióne v Považskej Bystrici.

Chlapci a dievčatá výbornými a obetavými výkonmi vyhrali okresné kolo a zabezpečili si účasť v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 14.5.2024 v Považskej Bystrici. Budeme žiakom držať palce, aby podali čo najlepší výkon. Naši žiaci hrali v zostave: Juraj Novák, Lucas Svoboda, Mathias Šadlák, Pavol Zachar, Damián Bosý, Matúš Kuciak, Matej Kardoš, Michal Frolo, Damián Kardoš, Sofia Toporová, Astrid Jungová.

Na súťaž pripravovali: Branislav Galko a tréneri TJ Partizán Domaniža: Ján Kardoš, Juraj Novák a Miroslav Kvaššay.

• Vážení rodičia a milí žiaci.
            Po dnešnej mimoriadnej situácii a následnej kontrole priestorov školy a jej okolia policajnými zložkami SR bude vo štvrtok 9. 5. 2024 pokračovať vyučovanie v bežnom režime.
            =RŠ=

• Výsledky zberu papiera 2024

• V týždni od 22. 4. do 26. 4. sme na našej škole zbierali starý papier, aby sme ho mohli odovzdať na recykláciu a dali mu tak ďalšiu šancu. Šancu aby sa z neho mohli vyrobiť nové knižky, časopisy, noviny, zošity, obaly a iné užitočné veci. Spoločnými silami sme vyzbierali 11,5 tony papiera. Ušetrili sme tým približne 180 stromov.

Najlepšími zberačmi sa stali jednotlivci:

1. Alica Figurová z 2.A – 1 186 kg
            2. Alžbeta Paholíková z 9.A – 377,5 kg
            3. Adam Špánik z 2.A – 351 kg

Najlepšími triedami sa stali:

1. 2.A  priemer prineseného papiera na žiaka – 120 kg
            2. 3.A priemer prineseného papiera na žiaka – 88 kg
            3. 1.A  priemer prineseného papiera na žiaka – 61 kg

Vecné ceny získa 10 najlepších zberačov. Najlepšia trieda pôjde za odmenu s pani učiteľkou na zmrzlinu. Odmenu dostanú aj triedy v ktorých sa zapojili do zberu všetci žiaci – 2.A, 6.A, 7.A a 8.A. 67 žiakov získa žolíka na neskúšanie.
            Všetkým zapojeným žiakom a rodinným príslušníkom veľmi pekne ďakujeme za pomoc pri ochrane životného prostredia i zisku financií pre školu. Získané financie za vyzbieraný papier sa používajú na preplácanie cestovných nákladov na súťaže, cien a darčekov pre našich žiakov.

V príloženom súbore si môžete pozrieť podrobné výsledky.

Konecne_vysledky_zberu_2024.xlsx