Navigácia

 • Vedecký veľtrh 2018 - exkurzia

  Do galérie Vedecký veľtrh 2018 - exkurzia boli pridané fotografie.

 • Plenárne a triedne združenie

  Illustration of School Kids Neatly Lined Up in One Row Together with Their Parents Stock Photo - 15590831

  Vážení rodičia,

  srdečne Vás pozývame na plenárne  združenie, ktoré sa uskutoční dňa 24. septembra 2018 /pondelok/ o 16,00 hod. v priestoroch základnej školy. Následne sa uskutočnia triedne rodičovské združenia. Tešíme sa na spoločné stretnutie!

 • Ponuka krúžkov v šk. roku 2018/2019

  1819.pdf​​​​​​​

 • Začiatok školského roka

  Do galérie Začiatok školského roka boli pridané fotografie.

 • Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

  Milí žiaci, rodičia,

  slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční v pondelok 3.9.2018 o 8,00 hod. v Základnej škole v Domaniži.

  Spoločne sa tešíme na nový školský rok.

  Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 - Obrázok 1

 • Krásne prázdniny !

  Krásne prázdniny ! - Obrázok 1

 • Talent Trenčianskeho kraja - žiačka Michaela Martišíková

  12. júna 2018 sa uskutočnilo v Trenčíne pod záštitou KŠU TN ocenenie Talent Trenčianskeho samosprávneho kraja pre žiakov základných a stredných škôl v pôsobnosti TSK.
   

  JUDr. Ing. Jozef Stopka, PhD., prednosta Okresného úradu v Trenčíne, v Delovej bašte Trenčianskeho hradu ocenil 28 žiakov a študentov, ktorí dosiahli v minulom školskom roku vynikajúce výsledky v rôznych odboroch  medzinárodných a celoslovenských súťaží.

  Medzi ocenenými bola aj naša žiačka Michaela Martišíková. Žiačka sa zúčastnila  na medzinárodnej súťaži Internet Junior, kde získala 1. miesto v kategórii Junior Text  - súťaž je určená mladým ľuďom, žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa zaujímajú o internet a zároveň radi píšu. Témou tohto ročníka bolo Kultúrne dedičstvo Európy.  Žiačka porazila aj súperky zo stredných škôl. Súťaž hodnotila porota novinárov a ocenila netradičný prístup autorky k spracovaniu témy Pátranie po európskom kultúrnom dedičstve. Miška sa dlhodobo venuje recitácii, viackrát úspešne reprezentovala školu: 2. miesto v okrese Šaliansky Maťko, regionálna súťaž Škrábikov Rajec, Hviezdoslavov Kubín. V súčasnosti sa viac sústreďuje na vlastnú tvorbu, zaslali sme príspevky do súťaží O cenu Dominika Tatarku, O najkrajší list, Dary reči. Osvedčila sa v pozícii moderátorky školských podujatí ako je každoročný Deň rodiny a Deň matiek. V okresnom kole Biblickej olympiády sa umiestnila na 2. mieste. Úspešná bola aj v okresnom kole biologickej olympiády. Má rada šport, reprezentovala školu na okresnom kole v stolnom tenise.

          Zároveň bola ocenená ďakovným listom aj učiteľka Mgr. Gabriela Špániková za výchovu a vzdelanie talentovaných detí.

 • Deň detí - Rozprávkový les

  Pri príležitosti Dňa detí sa uskutočnilo podujatie na OZ Tri Studničky, ktoré si pripravila Rada rodičov spoločne so žiakmi deviateho ročníka. Žiaci a rodičia sa prezliekli za rôzne rozprávkové postavy a rozmiestnili sa po celom objekte popri náučnom chodníku. Žiaci prvého stupňa mali možnosť plniť úlohy na tému Rozprávkový les, pri ktorých si zmerali svoju šikovnosť i pozornosť. Na poslednom stanovisku ich čakala sladká odmena. Starší žiaci si zmerali sily v športových hrách a na záver sa konala spoločná opekačka. Žiaci odchádzali domov spokojní, nasýtení a s úsmevom na tvári.

 • Matematický klokan - úspešní riešitelia

 • Školský výlet - 3.A, 4.A - Bratislava

  Do galérie Školský výlet -3.A, 4.A - Bratislava boli pridané fotografie.

 • Galaxiáda - celoslovenské kolo v programovaní - 5. miesto

  iVo final battle, 18. 5. 2018 v Bratislave, si zmerali sily 20 - ti najlepší žiaci z celého Slovenska v programovaní, vo finálových 10 leveloch. Našu školu reprezentoval žiak Josef Matuna, ktorý skončil na výbornom piatom mieste. Súťaž sa konala v v priestoroch Zážitkového centra vedy Aurelium. Josefovi gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov! Žiaka pripravovala Mgr. Gabriela Špániková.

 • Mladý remeselník 2018 - 2. miesto

  Do galérie Mladý remeselník 2018 - 2. miesto boli pridané fotografie.

 • Mladý remeselník 2018, oblastné kolo - 2. miesto

  V utorok 15. 5. 2018 sa žiaci Jakub Keruľ a Jakub Masár z 8. A zúčastnili na oblastnom kole tretieho ročníka súťaže Mladý remeselník 2018. Súťaž organizuje Stredná odborná škola, Ulica slovenských partizánov v Považskej Bystrici. Konala sa v priestore tvorivých dielní SOŠ na Kmeťovej ulici. Okrem našej školy sa tohto kola zúčastnili aj ZŠ s MŠ Slovanská Púchov, ZŠ J. A. Komenského Púchov, ZŠ Ulica mieru Bytča, ZŠ Dolná Mariková a ZŠ Štefana Závodníka Pružina. Súťaž bola určená dvojiciam žiakov zo 7. alebo 8. ročníka.

  Súťažné disciplíny boli zamerané hlavne na manuálnu zručnosť, presnosť a predstavivosť pri práci s drevom. V prvej úlohe žiaci vyrábali panáčika Ervina. V druhej vyrábali z dreva okienko. V tretej poslednej súťažnej úlohe žiaci na čas vŕtali 5 samorezných skrutiek do sadrokartónovej dosky. Súťažiaci pracovali samostatne, ale ich body sa na záver spočítali a boli hodnotení ako dvojica. V konečnom hodnotení skončili naši chlapci na 2. mieste s počtom bodov 461. Prvé miesto si vybojovali žiaci zo ZŠ Štefana Závodníka Pružina so ziskom 466 bodov. Na treťom  mieste skončili reprezentanti ZŠ Dolná Mariková. Školy umiestnené na prvých troch miestach zároveň postúpili do finále okresného kola súťaže, ktoré sa uskutoční v uličke remesiel v septembri počas konania Bystrického jarmoku. Okrem postupu a diplomov si Jakub Keruľ s Jakubom Masárom zo súťaže odniesli aj ceny vo forme úložných boxov na náradie. Obom chlapcom blahoželáme a ďakujeme im, že prispievajú k dobrému menu našej školy. Žiakov pripravil Mgr. Miroslav Brveník.

   

  Priloha_-_zadanie_sutaznych_uloh_maj_2018.pdf

   

  =MB=

 • Malý futbal - McDonald´s cup

  Do galérie Malý futbal - McDonald´s cup boli pridané fotografie.

 • Malý futbal - McDonald´s cup, okresné kolo - 5. miesto

  Dňa 7. 5. 2018 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili na okresnom kole malého futbalu najmladších žiakov a žiačok - McDonald´s cup. V predchádzajúcich dvoch rokoch sme tento turnaj vyhrali a tak aj tento rok sme mali vysoké ambície. Aj tentoraz platilo pravidlo, podľa ktorého muselo v zápase hrať minimálne jedno dievča z každého družstva. Turnaj sa opäť hral v dobrých podmienkach na veľkom futbalovom ihrisku s umelou trávou pri futbalovom štadióne v Považskej Bystrici. Celkom sa v okresnom kole do turnaja prihlásilo 9 škôl. ZŠ sv. Augustína však na turnaj nedorazila.

  Osem tímov sa teda rozdelilo do dvoch kvalifikačných skupín. V skupinách sa hralo každý s každým. Tímy na prvých miestach potom hrali finále a tímy z druhých miest ešte bojovali o 3. miesto. Naša škola patrila spolu so ZŠ Slovanská, Súkromná ZŠ DSA Rozkvet a ZŠ Nemocničná do skupiny B. Do skupiny A patrili ZŠ SNP, ZŠ Papradno, ZŠ Školská a ZŠ Dolná Mariková. Hralo sa na čas 2 x 8 minút. Na ihrisku v počte hráčov 4 + 1. V prvom zápase sme porazili poľahky Súkromnú ZŠ DSA 6:0. Jeden gól dal Tomáš Krčmárik a 5 Nikolas Čelko. V Ďalšom zápase sme však už nedokázali držať krok s futbalistami so ZŠ Nemocničná a podľahli sme im 3:7. Naše tri góly strelil Nikolas Čelko. V poslednom našom zápase sme nestačili ani na neskorších víťazov okresného kola so ZŠ Slovanská a podľahli sme im 0:5. Celkovo sme nakoniec obsadili 5. miesto.

  Našu školu reprezentovali žiaci: Nikolas Čelko, Rebeka Jasenovská, Alexandra Slobodová - 4. A, Martin Špánik, Lukáš Kučik, Marek Donát - 3. A, Tomáš Krčmárik a Andreas Pavlík - 2. A. Všetkým zúčastneným hráčom a hráčkam ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

  Žiakov pripravil Mgr. Miroslav Brveník.

   

  =MB=

   

   

 • Zber papiera

 • Zber papiera 2018 - rekord z minulého roka prekonaný

  Ďakujeme žiakom, rodičom, starým rodičom, susedom a všetkým ochotným ľuďom, ktorí prispeli ku krásnemu výsledku v zbere papiera. Spoločne sa nám podarilo nazbierať rekordné množstvo 15 333 kg starého papiera, čo je o 41 kg viac ako v minulom roku. 

  Medzi jednotlivcami bojovali o prvenstvo až do konca Marika Špániková z 1. A a Michal Krčmárik zo 6. A. Napokon zvíťazila Marika, ktorej sa podarilo nazbierať obdivuhodných 1 544 kg. Medzi triedami najviac papiera v priemere na jedného žiaka priniesli žiaci 1. A - 2 989,5 kg tj. 213,5 kg na jedného. Do zberu sa zapojilo 95 % vštkých žiakov školy.

  Použitím zberového papiera pri výrobe 1 tony nového papiera sa ušetrí cca 17 stromov. S trochou matematických znalostí, či za pomoci rodičov si vďaka tomuto údaju, môže každý žiak zisťiť, koľko stromov zachránil. Doplníme iba údaj, že po prepočte sa nám spoločnými silami touto akciou podarilo zachrániť až 261 stromov.

   

  Pre zaujímavosť uvádzame pár informácií o papieri.

  Pred terajšou érou plastov bol papier prakticky jediným používaným obalovým materiálom. Aj keď tomu už tak nie je, jeho spotreba neustále stúpa.

  ČO JE PAPIER A AKO SA VYRÁBA? Papier je tenký, hladký materiál vyrábaný zhutnením vlákna. Použité vlákna sú obvykle prírodné a založené na celulóze. Najčastejším materiálom je drevovina z vláknitého dreva (väčšinou ihličnatá drevina), ale môžu byť použité aj iné rastlinné vláknité materiály ako bavlna, plátno a konope, a tiež recyklovateľný odpadový papier. Vstupné suroviny sa rozvlákňujú a získavajú sa z nich vlákna celulózy, ktorá sa ďalej, podľa požadovaného produktu, čistí a upravuje. V papierenskom stroji sa zmes celulózy a vody odvodní, zlisuje a na záver vysuší.

  AKO JE TO S RECYKLÁCIOU? Papier sa recykluje veľmi dobre, ale v nezmenenej podobe sa nedá recyklovať donekonečna. Vlákna celulózy sa totiž pri opakovanom recyklovaní skracujú. Ale aj tak môžeme papier recyklovať 5 až 8-krát. Recykláciou papiera oproti výrobe z primárnych zdrojov ušetríme až 25 percent energie.

  ČO (NE)PATRÍ DO TRIEDENÉHO PAPIERA? Papier tvorí 20 percent hmotnosti z celkového množstva komunálneho odpadu. Keď zoberieme do úvahy celkové množstvo produkovaných odpadov (vrátane priemyselných a nebezpečných), vyjde nám, že ročne jeden obyvateľ na Slovensku vyprodukuje 800 kilogramov papiera. Patria sem: noviny, časopisy, zošity, knihy, listy, kancelársky papier, papierové vrecká, lepenka, škatule z tvrdého papiera, kartón, obálky, letáky, katalógy, telefónne zoznamy, zakladače, baliaci a krepový papier, papierový obal a pod. Nepatria sem: vrstvené obaly, voskovaný papier, papier s hliníkovou fóliou, obaly na mrazené potraviny, škatuľky od cigariet, kopírovací papier a akýkoľvek špinavý či mastný papier.Správnym triedením a zberom odpadového papiera znižujeme celkový objem komunálneho odpadu.

  VIETE ŽE...

  • Jedna tona zberového papiera zachráni sedemnásť stromov? Vytriedením a recykláciou 110 ton starého papiera sa zachráni jeden hektár 80-ročného lesa?
  • Len pre potreby výroby jednorazových plienok zaplatí životom na svete ročne viac ako 1 miliarda hektárov stromov. Z týchto plienok potom vznikne ročne toľko odpadu, že keby sme ich poukladali vedľa seba, tak by sme vytvorili cestu dlhú 7-krát na Mesiac a späť?
  • Recyklácia 1 tony starého papiera ušetrí pri výrobe 500-600kWh elektrickej energie?
  • Spotreba papiera vo svete narastá v obrovskej miere. Od roku 1890 vzrástla z 3,3 mil. ton na 299,8 mil. ton v roku 1998, čím stúpa aj množstvo odpadu? Recyklácia síce zmierňuje deštruktívne dopady tohto trendu (vo svete vzrástla z 30 miliónov ton v roku 1970 na 126,3 miliónov ton v roku 1997), ale ani tá nezabraňuje zvyšovaniu ťažby lesov pre papier.

  zdroj: http://www.usske.sk/sk/clanok/papier-ako-odpad-zbierajme-ho-zachranime-stromy

  Ešte raz veľká vďaka všetkým a gratulácia víťazom.

  Podrobné výsledky si môžete pozrieť v priložených súboroch.

   

  Konecne_vysledky_2018.pdf

  TOP_10_2018.pdf

  Poradie_tried_2018.pdf

   

  =MB=

 • Malý futbal, starší žiaci - 3. miesto

  Do galérie Malý futbal, starší žiaci - 3. miesto boli pridané fotografie.

 • Matematická olympiáda - okresné kolo - 1. miesto

  Okresné kolo matematickej olympiády bolo výzvou pre šiestakov Martina Kučíka a Tobiasa Matejičku. Okrem správneho výsledku sa v tejto súťaži hodnotí aj postup či vysvetlenie riešenia. Tobias potvrdil dobrú formu a stal sa opäť úspešným riešiteľom. Martin Kučík bodoval naplno vo všetkých úlohách a obsadil spolu s Ninou Petríkovou zo ZŠ Stred krásne 1.miesto. Blahoželáme. Súťažiacich pripravil Mgr. D. Paholík.

 • Deň narcisov

  Deň narcisov umožňuje pomôcť ľuďom bojujúcim so zákernou rakovinou. Každý vyzbieraný jeden cent sa premieňa na konkrétnu pomoc a má nesmierny význam. Tento rok pripadol Deň narcisov na 13.4. Aj vďaka Vám všetkým sme pomohli zmeniť piatok trinásteho na lepší deň – na Deň narcisov. Naša vďaka patrí úplne všetkým, ktorí sa akokoľvek zapojili a dokázali, že tento deň má veľkú silu a reálne pomáha. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať krásnych 190 €. Ešte raz vyjadrujeme všetkým obrovské ĎAKUJEME!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Domaniža
  Domaniža103
  018 16 Domaniža
 • 042/4394541
  0911 439 454

Fotogaléria