• Zber papiera od 24. 4. do 28. 4. 2023

1. cena – poukážka do internetového obchodu alza.sk v hodnote 200 €

2. cena – poukážka do internetového obchodu alza.sk v hodnote 100 €

3. cena – poukážka do internetového obchodu alza.sk v hodnote 50 €

Ocenené budú aj ďalšie umiestnenia od 4. do 10. miesta.

+ každý kto prinesie aspoň 50 kg papiera získa žolíka na neskúšanie

• Beseda s lesníkom - Deň Zeme

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s lesníkom - Deň Zeme.

Mesiac apríl je venovaný lesom, aby upozornil na ich význam pre človeka. Bez lesa niet vody,
            bez vody niet života. Deti 1.-4. ročníka si túto skutočnosť uvedomili aj vďaka besede s lesníkom pánom Ing. Jungom.
            Ďakujeme.

• Okresné kolo vo volejbale dievčat – 3.miesto

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Volejbal dievčatá.

Okresné kolo vo volejbale dievčat – 3.miesto

Vo štvrtok 20. apríla sa ôsmačky z našej školy zúčastnili okresného kola vo volejbale dievčat. Z pôvodne prihlásených piatich družstiev prišli na VII. ZŠ v Považskej Bystrici tri dievčenské výbery. Naše dievčatá odohrali s V.ZŠ vyrovnaný a napínavý zápas a prehrali až v záverečnom a rozhodujúcom treťom sete o dva body. Zápas proti domácim hráčkam bol pre nás cennou skúsenosťou a školou volejbalu, nie každý deň si totiž môžete zahrať proti volejbalistkám, ktoré boli minulý rok majsterkami Slovenska. Papierové predpoklady sa naše dievčatá snažili prekonať bojovným a obetavým výkonom,
            no skúsenosti na domácej strane sa prejavili a z víťazstva v zápase i celom turnaji sa tešili žiačky VII. ZŠ.
            ZŠ Domaniža reprezentovali: Zara Lea Kľučková, Denisa Šujanská, Ema Kardošová, Adela Tkáčová, Paulína Zacharová, Rebecca Kardošová, Dominika Marková a Alžbeta Paholíková.

Žiačky pripravili: Mgr. Dušan Paholík, Jakub Blažek.

• Liga proti rakovine

• Na svete prebieha mnoho dôležitých zbierok, pre ľudí s rakovinou je však zbierka Deň narcisov najvzácnejšia. Prispieť na podporu ľudí s rakovinou môže každý. Liga proti rakovine pomáha onkologickým pacientom na Slovensku už 33 rokov.

Naša škola sa taktiež zapojila do zbierky. Podarilo sa nám vyzberať sumu 216,35 Eur. Veríme, že peniažky pomôžu ľuďom, ktorí ich potrebujú, pretože stále platí, že zdravie je najdôležitejšie.

Zbierku pripravila Žiacka rada s pani učiteľkou Ivanou Špánikovou.

• Biologická olympiáda – okresné kolo – 3. miesto

• Solomiia Marhitych zo 6.A úspešne reprezentovala našu školu svojou prácou Mačky – moja záľuba.
            Solomiia získala krásne 3. miesto. Žiačke srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.
            Žiačku do súťaže pripravovala Mgr. Daniela Kovačovičová

• OKRESNÉ KOLO CHEMICKEJ OLYMPIÁDY

• Vo štvrtok 30. marca sa konalo okresné kolo chemickej olympiády, v ktorom sa žiaci museli popasovať nielen s teoretickými, ale už aj praktickými úlohami. Našu školu reprezentovala Barborka Jurkechová z 9.A ako úspešná riešiteľka na peknom 13. mieste. Barborke blahoželáme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

Žiačku pripravila Mgr. Zuzana Obšivanová

• Peši do školy!

•  Young Students Wall Sticker - TenStickers

VÝZVA

Milí rodičia žiakov a žiaci ZŠ Domaniža !

Vyzývame všetkých k aktivite: Peši do školy.

Prístupová cesta pre autá, ktorá vedie cez areál školy

sa bude ráno od 6:10 do 7:45 v dňoch od 17.4. do 21.4. 2023

využívať pre rôzne aktivity.

Z uvedeného dôvodu je žiadúce, aby ste od spodnej brány kráčali do školy peši.

• Mladý remeselník 2023, oblastné kolo - 2. miesto

• V utorok 28. 3. 2023 sa žiaci Jozef JaholčíkTomáš Jance z 8. A zúčastnili na oblastnom kole súťaže Mladý remeselník 2023. Súťaž organizuje Stredná odborná škola, Ulica slovenských partizánov v Považskej Bystrici. Určená je dvojiciam žiakov zo 7. alebo 8. ročníka. Súťažné disciplíny boli zamerané hlavne na manuálnu zručnosť, presnosť a predstavivosť pri práci s drevom. V prvej úlohe žiaci vyrábali kŕmidlo pre vtáky. V druhej súťažnej úlohe vŕtali na čas 5 samorezných skrutiek do sadrokartónovej dosky. Súťažiaci pracovali samostatne, ale ich body sa na záver spočítali a boli hodnotení ako dvojica. V konečnom hodnotení skončili naši chlapci na 2. mieste s počtom bodov. Prvé miesto si vybojovali žiaci zo ZŠ Plevník - Drienové. Školy umiestnené na prvých troch miestach postúpili do finále okresného kola súťaže, ktoré sa uskutoční v uličke remesiel v septembri počas konania Bystrického jarmoku. Okrem postupu a diplomov si naši chlapci zo súťaže odniesli aj praktické ceny vo forme náradia. Obom chlapcom blahoželáme a ďakujeme im, že prispievajú k dobrému menu našej školy.

• Sponzorský dar

• Touto cestou by sme chceli poďakovať Martine Jasenovskej, ktorá pre našu školu venovala myši a slúchadlá. Techniku využijeme na vyučovanie, počas dištančného vzdelávania ako i na odmeny pre žiakov. Ďakujeme!