Navigácia

 • 17. 6. 2017

  Do galérie Triedny výlet 6. A - Milochov boli pridané fotografie.

 • 16. 6. 2017

  Do galérie Osmijankova literárna záhrada boli pridané fotografie.

 • Dopoludnie v múzeu

  Dňa 8. júna 2017 navštívili Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici, v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, žiaci Základnej školy v Domaniži. 

  Všetci žiaci si pod lektorským vedením Mgr. Juraja Jakubíka pozreli aktuálnu výstavu ´Hračky v minulosti´, prostredníctvom ktorej sa mohli oboznámiť s rôznymi druhmi hračiek – od ľudových, cez „kultové socialistické“ až po novšie typy.

  Edukačné pásmo tvorili dve prednášky – pre menšie deti 1. a 2. ročníka bola pripravená prezentácia Ing. Zuzany Čižmárikovej s názvom „Prechádzka našou prírodou“, zameraná na prehľad miestnej fauny. Hovorené slovo bolo doplnené názornými ukážkami stálej expozície dermoplastických preparátov zvierat v priestoroch múzea.

  Pre staršie deti 3.-4. ročníka bola pripravená prednáška dr. Petronela Rágulovej o tradičnej kultúre našich predkov. Žiaci sa dozvedeli viac o tradičnom bývaní, strave, odievaní, ale aj o rozmanitých zvykoch.  Na fixáciu preberaného učiva, rozširujúce predpísanú učebnú látku, slúžila ukážka rôznych druhov starožitných predmetov – napr. forma na maslo, pražič na kávu, drevený piest na pranie, atď.

              Náučného dopoludnia sa v priestoroch múzea zúčastnilo 68 žiakov ZŠ Domaniža v sprievode 5 vyučujúcich.

  Text: Mgr. Petronela Rágulová, PhD.,

 • Osmijankova literárna záhrada

  8. 6. 2017 navštívili naši piataci Osmijankovu literárnu záhradu v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici.

  Čakal ich Rozprávkovník Osmijankových rozprávok, Šifrovník na odkliatie princeznej, Fantazmagorika veľkoplodá s rozprávkovými postavičkami, Knihokvety. Pod kamienky mohli ukryť svoje rozprávkové želania. Museli prejsť neobyčajnou cestou - močiarom - porekadlovníkom, mohli si vytvoriť vlastnú stopu, poskladať Veršoplôtik a nakoniec si oddýchnuť v čarovnom Peliešku. Niektorí žiaci využili i možnosť odfotografovať sa s Osmijankom a Osmidunčom:) Žiaci zažili zaujímavé čítanie hrou.

  Počas našej návštevy Považského osvetového strediska v Považskej Bystrici sme mohli vidieť i výstavu výtvarných prác žiakov na tému "Dobšinského rozprávkovo". Do súťaže sa zapojili i žiaci našej školy. Napriek tomu, že neboli ocenení, medzi vystavenými prácami boli i práce Ivetky Matunovej z 3.A, Paulíny Dižovej zo 4.A,  Adely Sádeckej a  Stanislavy Vančovej zo 6.A.    

  V literárnej časti súťaže nás reprezentovala Emka Kardošová z 2.A. Za jej vytvorenie vlastnú rozprávku "Domáce ZOO" získala od Považského osvetového strediska v Považskej Bystrici diplom a cenu.               

 • 12. 6. 2017

  Do galérie Deň rodiny boli pridané fotografie.

 • Deň rodiny 11.6.2017

 • 5. 6. 2017

  Do galérie Bábkové divadlo boli pridané fotografie.

 • 5. 6. 2017

  Do galérie Noc v škole boli pridané fotografie.

 • 5. 6. 2017

  Do galérie MDD boli pridané fotografie.

 • AKO SME OSLÁVILI MDD

   

   

   

   

   

   

   

  Počasie bolo ako vymaľované a prialo nám. Deti postupne prichádzali so svojimi pani učiteľkami na Tri studničky. Žiakom 1. – 5. ročníka sme pod záštitou Rady rodičov pripravili prechádzku úplne prvým Rozprávkovým lesom.

  Po príhovore rozprávkových bytostí sa detičky postupne odobrali na stanovištia, ktoré boli ukryté v lese nad Troma studničkami. Bolo ich päť a žiaci sa na nich stretli s ježibabkou (Aďou Haviarovovou),  Jankom a Marienkou (Slávkom Bubelínym, Majkou Mišúrovou), kráľom lesných zvieratiek – jeleňom (Peťom Čelkom), so Šípkovou Ruženkou (Majkou Lapúnikovou) a s vodníkom (Emkou Tkáčovou). Aby žiaci v lese nezablúdili, sprevádzala ich dobrá víla (Adelka Sádecká).

  Pri každej zastávke dostali deti rôzne otázky, hádanky alebo mali splniť určitú úlohu. Keď sa im podarilo úlohy splniť, dostali sladkú odmenu, či malú milú drobnosť.

  Keď si všetci prešli Rozprávkovým lesom, čakalo ich vyhodnotenie. Kráľ (Ivo Sádecký) a kráľovná (Veronika Lednická) ich vyznamenali striebornou medailou – fidorkou.

  A keď už aj posledný žiačik dokončil rozprávkovú púť, konečne sa začalo opekanie. Posilnené špekačkami sa decká pustili skákať vo vreciach, preťahovať lanom, hrať futbal, či hádzať loptičky do terča. Pomedzi to naše šikovné dievčence (Marika Sádecká a Ivanka Čelková) maľovali deťom na tvár rôzne motívy a čo bolo úplne skvelé, že sa nakoniec deti maľovali navzájom a bolo to naozaj super.

  Zábava to bola veľká a ani sme nedúfali, že to takto dobre dopadne na prvý-krát. Dúfame, že aj budúci rok sa stretneme v takej dobrej nálade, pri peknom počasí a že i druhý ročník Rozprávkového lesa sa bude niesť v znamení zábavy, smiechu a šťastných detských tvárí.

  Obzvlášť veľká vďaka patrí celej 9.A na čele s ich ústretovou a ochotnou pani učiteľkou Mgr. Helenkou Lednickou, ktorá nám i so svojimi žiakmi veľmi pomohla.

  Predseda RR Ing. Barbora Jungová

 • Čitateľský maratón

  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt čitateľský maratón

  V stredu 31.5.2017 sa v našej škole uskutočnil maratón čítania. Tento maratón bol súčasťou celoslovenského projektu „Čítajme si“ 2017.
  Projekt vznikol pred desiatimi rokmi s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa formou 6-hodinového čitateľského maratónu, do ktorého sa zapájajú deti z viacerých miest Slovenska. Krstnou mamou tohto projektu je pani Oľga Feldeková.
  Z našej školy sa do čitateľského maratónu zapojilo 125 žiakov, ktorí mali k dispozícii zaujímavé knižky - Kozliatko v ohrození, Prešibané dvojčatá, O trpaslíkovi Hundroškovi, Opice z našej police, Tajomstvo zakliateho hradu či knihu o futbalistovi, ktorý sa volá Gareth Bale.

  Mgr. Jana Urbanová

 • Škrábikov Rajec - 1. miesto, 2 x 2. miesto

   

   

   

   

   

   

   

   

  23. mája 2017 sa 10 žiakov z našej školy zúčastnilo súťaže Škrábikov Rajec. Ide o súťažnú prehliadku duchovnej poézie a prózy.  I v tomto roku žiaci získali výborné umiestnenia.

  Dominik Bolega z 5. A sa umiestnil na 1. mieste v 2. kategórii (4. - 5. ročník) - próza,

  Linda Lednická z 5. A získala 2. miesto v 2. kategórii (4. - 5. roč.) - poézia 

  a Adela Sádecká zo 6. A sa umiestnila na 2. mieste v 3. kategórii ( 6. - 7. ročník) - próza. 

   

   

   

 • Testovanie 9 - úspešní deviataci

    5.4.2017 sa uskutočnilo Testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl z matematiky a slovenského jazyka.

  Výsledok našej školy:

  Matematika:  priemerná úspešnosť žiakov v SR: 56,4 %, 

                         naša škola: 63,4 %, čo predstavuje + 7% oproti priemeru v SR                                                                            

  Slovenský jazyk: priemerná úspešnosť žiakov v SR: 61,2 %,

                              naša škola: 71 %, čo predstavuje + 9,8 % oproti priemeru v SR

                               

  ( 1 žiak dosiahol v matematike 100% úspešnosť)

  Všetkým deviatakom blahoželáme k výbornému výsledku a vyučujúcim slovenského jazyka a matematiky ďakujeme za skvelú prácu.

 • Mladý remeselník 2017, oblastné kolo, Martin Kardoš a Ondrej Kardoš - 1. miesto

  V utorok 16. 5. 2017 sa žiaci Ondrej Kardoš a Martin Kardoš z 8. A zúčastnili na oblastnom kole súťaže Mladý remeselník 2017. Súťaž zorganizovala Stredná odborná škola, Ulica slovenských partizánov v Považskej Bystrici. Konala sa v priestore tvorivých dielní SOŠ na Kmeťovej ulici v Považskej Bystrici. Okrem našej školy sa tohto kola zúčastnili aj ZŠ s MŠ Lysá pod Makytou, ZŠ s MS Udiča, Cirkevná ZŠ Púchov a ZŠ Pružina. Súťaž bola určená dvojiciam žiakov zo 7. alebo 8. ročníka.

  Súťažné disciplíny boli zamerané hlavne na manuálnu zručnosť, presnosť a predstavivosť. Žiaci pri plnení súťažných úloh vyrábali drevené kŕmidlo pre vtáky a na čas vŕtali 5 skrutiek do sadrokartónovej dosky. Súťažiaci pracovali samostatne, ale ich body sa na záver spočítali a boli hodnotení ako dvojica. V konečnom hodnotení boli naši chlapci najlepší. Spolu získali 252 bodov a postúpili do finále okresného kola súťaže, ktoré sa uskutoční v uličke remesiel počas konania Bystrického jarmoku v Považskej Bystrici. Úspešne tak nadviazali na Ivana Sádeckého a Petra Čelka, ktorí vyhrali minulý ročník tejto zaujímavej súťaže.  Okrem postupu a diplomov si Martin a Ondrej zo súťaže odniesli aj ceny vo forme úložných boxov na náradie. Martin naviac získal aj cenu pre najšikovnejšieho jednotlivca. Obom chlapcom blahoželáme a ďakujeme im, že prispievajú k dobrému menu našej školy.

  =MB=

 • 15. 5. 2017

  Do galérie Zber papiera - vyhodnotenie boli pridané fotografie.

 • Malý futbal - McDonald´s cup, krajské kolo - 5. miesto

  12. 5. 2017

  Ako víťazi okresného kola minifutbalovej súťaže žiakov 1. stupňa McDonald´s cup sme postúpili ďalej do krajského kola. To sa konalo opäť na ZŠ Novomeského v Trenčíne. Okrem 9 futbalistov na turnaj cestovali aj 4 diváci, ktorí sa ešte zmestili do objednaného mikrobusu.

  Na krajskom kole sa zúčastnili víťazné školy z deviatich trenčianskych okresov: ZŠ Partizánska 6, Bánovce nad Bebravou ; ZŠ Štúrova 18, Myjava ; ZŠ Tematínska 2092, Nové Mesto nad Váhom ; ZŠ, Ul. L. Novomeského 11, Trenčín ; ZŠ s MŠ Lazy pod Makytou 148 ; ZŠ s MŠ Pod hájom 967, Dubnica nad Váhom ; ZŠ s MŠ Veľká Okružná 1089/19, Partizánske ; ZŠ s MŠ V. Benedikta, Družby 339/2, Nedožery-Brezany a my. Školy sa rozdelili na dve skupiny a hralo sa systémom každý s každým 2x10 minút. Víťazi skupín mali hrať o prvé miesto a druhé tímy skupín o tretie.

  My sme sa po žrebovaní ocitli v skupine B spolu s Myjavou, Partizánskym, Bánovcami a Dubnicou. V prvom zápase sme nastúpili proti Myjave. Už prvé minúty zápasu naznačili, že na turnaji by sme mohli zaznamenať lepšie umiestnenie ako v minuloročnej premiére. V zápase sme mali hernú prevahu a množstvo šancí, ktoré sa nám však nedarilo premeniť. Až minútu pred koncom zápasu konečne rozhodol o našej výhre Ferko Kohút. Zaznamenali sme tak našu prvú výhru. V druhom zápase sme nastúpili proti škole z Partizánskeho. Opäť sme mali v zápase navrch a po polčase sme viedli 3:0. Vďaka rýchlim protiútokom, ktoré sa nám darilo využívať sme viedli už 5:1, avšak v posledných minútach súper stiahol náskok na 5:3 a trochu sme sa už strachovali o výsledok. Ten však už zostal do konca nezmenený a my sme sa tak mohli radovať z ďalšieho víťazstva. Po dva góly v zápase strelili Ferko Kohút a Nikolas Čelko. Jeden pridal Timko Pavlovič. Po tomto zápase sme začali reálne pomýšľať na boj o medailové pozície a ľudia  okolo nás si začali pošepkávať vety typu „Kto by to bol do tej Domaniže povedal.“  Musím uznať, že sa to krásne počúvalo. V treťom zápase skupiny nás čakal súper z Bánoviec nad Bebravou. Vo vyrovnanom zápase sme sa ujali vedenia, no súper zápas otočil. Našťastie sa nám podarilo aspoň vyrovnať. Zápas sa tak skončil spravodlivou remízou 2:2. Udržali sme sa teda v hre o najvyššie priečky. Naše góly strelili Ferko a Nikolas. V poslednom zápase nás čakali žiaci z dubnickej školy, ktorí zatiaľ vyhrali všetky zápasy. Tento zápas tak mal rozhodnúť, či skončíme v našej skupine prvý, druhý, alebo tretí. Bohužiaľ naši hráči v tomto zápase absolútne „odpadli“ a súper nám uštedril debakel 12:2. V zápase nám nič poriadne nešlo a hoci Ferko dvoma gólmi dokázal, že súper nie je dokonalý, prvá prehra bola na svete a nie hocijaká. Dubnica tak vyhrala našu skupinu. Bohužiaľ vysoká prehra spôsobila, že náš tím skončil o skóre až tretí za Bánovcami. Sen o bojoch o medaily sa teda rozplynul a krutá realita nás poslala do šatní.  Prvenstvo v turnaji si napokon po penaltovej dráme vybojovali víťazi skupiny A z domácej trenčianskej školy. Bronzové medaily si vybojovali víťazstvom 3:2 nad Bánovcami hráči zo školy Nedožery Brezany. Napriek sklamaniu z posledného zápasu nás musí tešiť krásne celkové 5. miesto. Všetkým malým futbalistom i futbalistkám patrí veľká vďaka a pochvala. Všetci bojovali a vzorne na kraji reprezentovali našu školu i celý považskobystrický okres.

  Našu školu reprezentovali: Timotej Pavlovič, František Kohút, Paulína Dižová, Lukáš Briestenský a Filip Ragula - 4. A ; Ondrej Galovič a Nikolas Čelko - 3. A ; Lukáš Kučík a Adela Tkáčová - 2. A.

  Na mieste ich povzbudzovali: Lukáš Hricov, Michal Marko, Viktória Valéria Valachová a Marek Donát.

   

  =MB=

   

 • Dilong star - III. kategória DUET - 1. miesto Ivan Sadecký a Miriam Slyšková

 • Dilong star - II. kategória DUET - 1. miesto Nina Ševčíková a Tamara Mišúrová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Domaniža
  Domaniža103
  018 16 Domaniža
 • 042/4394541
  0911 439 454

Fotogaléria