Navigácia

 • Exkurzia - Sereď, Košariská a Bradlo

  Do galérie Exkurzia - Sereď, Košariská a Bradlo boli pridané fotografie.

 • Koncert Integrácia 2018

  10.10. 2018 bol nielen pre žiakov našej ZŠ, ale aj pre integrované deti zaujímavý dátum. Práve v tento deň sa o 10.00 hodine v Bratislave na zimnom štadióne Ondreja Nepelu konal už 10. ročník koncertu Integrácia. Tento koncert aj tento rok potešil mnoho detí z rôznych kútov Slovenska. Viac ako 10 000 detí sa netrpezlivo a s očakávaním prišlo pozrieť na vystúpenie slávnych hviezd nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. IMT SMILE, Ondrej Kandráč, Marián Čekovský, Dara Rollins, hudobné a tanečné skupiny, The Pastels, ale i integrované deti  s rôznym postihnutím nebojácne vystupovali a ukázali, aké sú šikovné. Potvrdilo sa, že slniečko Integrácie svieti pre všetky deti rovnako. 

 • Koncert Integrácia 2018

  Do galérie Koncert Integrácia 2018 boli pridané fotografie.

 • Projekt Zelené oči

  Do galérie Projekt Zelené oči boli pridané fotografie.

 • Týždeň aktívnej angličtiny s anglickým lektorom

  Do galérie Týždeň aktívnej angličtiny s anglickým lektorom boli pridané fotografie.

 • Stredoškolák – Hrdina remesla

  Povolanie je bez pochýb zasiate do sŕdc mnohých mladých, len čaká na vhodnú príležitosť, aby mohlo vyklíčiť. Ján Pavol II.

  Príležitosť poznať mnohé školy, ich študijné i učebné odbory, zamestnania i remeslá mali naši žiaci 9. ročníka na podujatí Stredoškolák – Hrdina remesla. Táto zaujímavá akcia bola organizovaná pod záštitou TSK 4.10. 2018 na výstavisku v Trenčíne. Podujatia sa z našej školy zúčastnilo 10 žiakov spolu s výchovnou poradkyňou.

 • Malý futbal, mladší žiaci - okresné kolo - účasť

  Do galérie Malý futbal, mladší žiaci - okresné kolo - účasť boli pridané fotografie.

 • Európsky deň jazykov

  Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.

 • Európsky deň jazykov

  Každoročne sa 26. septembra oslavuje Európsky deň jazykov. Cieľom tohto dňa je upozorniť verejnosť na dôležitosť štúdia jazykov s cieľom prispieť k rozvoju mnohojazyčnosti a interkultúrneho porozumenia. Vďaka podpore bohatej jazykovej a kultúrnej rozmanitosti Európy, ju môžeme naďalej zachovávať, chrániť a rozvíjať. Jazykové vzdelávanie je prínosom pre mladých aj starých - človek nie je nikdy príliš starý na to, aby sa naučil nový jazyk a tešil sa z príležitostí, ktoré sa mu tým otvoria. Aj zopár slov jazyka krajiny, ktorú navštívime (napr. počas dovolenky), nám ľahšie umožní nadviazať nové priateľstvá a kontakty. Učenie sa jazykov iných národov nám zároveň umožňuje vzájomne si lepšie porozumieť a pochopiť naše kultúrne rozdiely.

  Aj v našej škole sme si tento deň chceli pripomenúť a pozreli sme sa oveľa bližšie na krajiny, ktorých jazyk sa u nás učíme. Pod našim drobnohľadom sa ocitla Veľká Británia, Rusko, Nemecko a anglicky hovoriace krajiny – Nový Zéland a Kanada. Zamerali sme sa na ich geografiu (rozlohu, počet obyvateľov v porovnaní so Slovenskom, hlavné mesto, zástavu i hymnu), prírodu, históriu (najmä na „naj“ pamiatky a pamiatky UNESCO), gastronómiu, tradície a folklór, kultúru i populárne osobnosti, šport aj športovcov, či na iné zvláštnosti, zaujímavosti, symboly daných krajín a jej obyvateľov. Nakoniec z toho vznikli skvelé prezentácie, ktoré všetkým predstavili samotní vybraní žiaci siedmeho, ôsmeho i deviateho ročníka. Ich mladší či starší spolužiaci tak mohli spoznať rozmanité rastliny, živočích, známych spevákov, hercov či športovcov, ale i vybrané lahôdky jednotlivých krajín. Pre tým mladších to bola aj inšpirácia, ktorému jazyku by sa vo vyššom ročníku chceli venovať.

  A čo dodať na záver? Tieto prezentácie všetkým ukázali, že každá krajina môže človeka prekvapiť svojou bohatou rozmanitosťou i pestrosťou a že stojí za to, aby sa jej jazyk naučili a spoznali všetky krásy, ktoré im tieto krajiny ponúkajú. A okrem toho predsa platí jedna stará múdrosť, že „koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“. Pretože znalosť cudzích jazykov uľahčuje život pri cestovaní, otvára nielen nové pracovné príležitosti, ale aj mysle, a tak prispieva k porozumeniu medzi ľuďmi.

   

 • Mladý remeselník 2018, finále - 2. miesto

  Do galérie Mladý remeselník 2018, finále - 2. miesto boli pridané fotografie.

 • Mladý remeselní 2018, finále - 2. miesto

  Ešte v máji v minulom školskom roku vtedajší ôsmaci Jakub Masár a Jakub Keruľ skončili druhí v oblastnom kole súťaže „Mladý remeselník 2018.“ Vďaka tomu postúpili aj do finálového kola. To sa konalo v piatok 21. 9. 2018 v uličke remesiel na Považskobystrickom jarmoku. Organizátori tejto súťaže technických zručností zo SOŠ Považská Bystrica si tradične dali záležať a finálové kolo pripravili na výbornú. Ku organizácii súťaže prispelo aj CVČ Trenčín. Spolu sa súťaže zúčastnilo 12 základných škôl z Považskobystrického a Púchovského okresu. Vo finále však bojovalo už iba 6 úspešnejších škôl.

   

  Do finále sa okrem našich deviatakov prebojovali ešte dvojice postupujúce s ostatných oblastných kôl: ZŠ Štefana Závodníka - Pružina, ZŠ Slovanská - Považská Bystrica, ZŠ Dolná Mariková, SZŠ DSA Rozkvet - Považská Bystrica a ZŠ Nemocničná - Považská Bystrica. V rámci súťaže mali žiaci plniť 2 úlohy - vyrobiť kŕmidlo pre vtáky a pomocou aku-vŕtačky zaskrutkovať čo najrýchlejšie 5 samorezných skrutiek do sadrokartónovej dosky. Každý žiak pracoval samostatne, avšak v konečnom hodnotení sa dvojiciam z jednotlivých škôl body spočítali a tak sa určili víťazné školy. Pri výrobe kŕmidla posudzovala porota hlavne presnosť rozmerov, opracovanie jednotlivých častí, kvalitu spojov a celkovú estetickú stránku. V druhej úlohe išlo o čas, za ktorý žiak zaskrutkoval 5 skrutiek do sadrokartónu. Mimochodom druhý najlepší v tejto disciplíne bol Jakub Masár s časom niečo cez 17 sekúnd. Po splnení oboch úloh súťažiaci a ich učitelia už netrpezlivo čakali na vyhlásenie výsledkov z úst pána riaditeľa SOŠ - Ing. Kunovského.

   

  V minulých dvoch ročníkoch sme vďaka Petrovi Čelkovi, Ivanovi Sádeckému, Ondrejovi Kardošovi a Martinovi Kardošovi vždy brali prvé miesto. Do tretice sa nám to už nepodarilo. Zvíťazili žiaci ZŠ Nemocničná. Naši chlapci však obsadili druhé miesto a tak sme sa spolu mohli opäť radovať z úspechu i krásnych a hodnotných cien. Okrem diplomov a pohára získali Jakubovia za 2. miesto aj množstvo hodnotných a užitočných cien vo forme náradia. Na jeho uskladnenie sa im perfektne hodia kufríky, ktoré vyhrali v jarnom oblastnom kole. Naviac vyhrali aj pre školu multifunkčné náradie do dielní. Za zabezpečenie takýchto hodnotných cien treba opätovne pochváliť organizátorov a sponzorov súťaže. Naša škola pravidelne dokazuje, že má technicky zručných žiakov a výučba technických predmetov je tu na veľmi dobrej úrovni. Na záver sa musíme poďakovať Jakubovi Masárovi a Jakubovi Keruľovi z 9. A, za to že opäť príkladne reprezentovali našu školu a zaslúžili sa o šírenie jej dobrého mena. Prajeme im nech im náradie dobre slúži a pomáha pri domácom majstrovaní.

  Priloha_-_zadanie_sutaznych_uloh__finale_2018.pdf

  Reportáž zo súťaže

  =MB=

 • Vedecký veľtrh 2018 - exkurzia

  Do galérie Vedecký veľtrh 2018 - exkurzia boli pridané fotografie.

 • Plenárne a triedne združenie

  Illustration of School Kids Neatly Lined Up in One Row Together with Their Parents Stock Photo - 15590831

  Vážení rodičia,

  srdečne Vás pozývame na plenárne  združenie, ktoré sa uskutoční dňa 24. septembra 2018 /pondelok/ o 16,00 hod. v priestoroch základnej školy. Následne sa uskutočnia triedne rodičovské združenia. Tešíme sa na spoločné stretnutie!

 • Ponuka krúžkov v šk. roku 2018/2019

  1819.pdf​​​​​​​

 • Začiatok školského roka

  Do galérie Začiatok školského roka boli pridané fotografie.

 • Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

  Milí žiaci, rodičia,

  slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční v pondelok 3.9.2018 o 8,00 hod. v Základnej škole v Domaniži.

  Spoločne sa tešíme na nový školský rok.

  Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 - Obrázok 1

 • Krásne prázdniny !

  Krásne prázdniny ! - Obrázok 1

 • Talent Trenčianskeho kraja - žiačka Michaela Martišíková

  12. júna 2018 sa uskutočnilo v Trenčíne pod záštitou KŠU TN ocenenie Talent Trenčianskeho samosprávneho kraja pre žiakov základných a stredných škôl v pôsobnosti TSK.
   

  JUDr. Ing. Jozef Stopka, PhD., prednosta Okresného úradu v Trenčíne, v Delovej bašte Trenčianskeho hradu ocenil 28 žiakov a študentov, ktorí dosiahli v minulom školskom roku vynikajúce výsledky v rôznych odboroch  medzinárodných a celoslovenských súťaží.

  Medzi ocenenými bola aj naša žiačka Michaela Martišíková. Žiačka sa zúčastnila  na medzinárodnej súťaži Internet Junior, kde získala 1. miesto v kategórii Junior Text  - súťaž je určená mladým ľuďom, žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa zaujímajú o internet a zároveň radi píšu. Témou tohto ročníka bolo Kultúrne dedičstvo Európy.  Žiačka porazila aj súperky zo stredných škôl. Súťaž hodnotila porota novinárov a ocenila netradičný prístup autorky k spracovaniu témy Pátranie po európskom kultúrnom dedičstve. Miška sa dlhodobo venuje recitácii, viackrát úspešne reprezentovala školu: 2. miesto v okrese Šaliansky Maťko, regionálna súťaž Škrábikov Rajec, Hviezdoslavov Kubín. V súčasnosti sa viac sústreďuje na vlastnú tvorbu, zaslali sme príspevky do súťaží O cenu Dominika Tatarku, O najkrajší list, Dary reči. Osvedčila sa v pozícii moderátorky školských podujatí ako je každoročný Deň rodiny a Deň matiek. V okresnom kole Biblickej olympiády sa umiestnila na 2. mieste. Úspešná bola aj v okresnom kole biologickej olympiády. Má rada šport, reprezentovala školu na okresnom kole v stolnom tenise.

          Zároveň bola ocenená ďakovným listom aj učiteľka Mgr. Gabriela Špániková za výchovu a vzdelanie talentovaných detí.

 • Deň detí - Rozprávkový les

  Pri príležitosti Dňa detí sa uskutočnilo podujatie na OZ Tri Studničky, ktoré si pripravila Rada rodičov spoločne so žiakmi deviateho ročníka. Žiaci a rodičia sa prezliekli za rôzne rozprávkové postavy a rozmiestnili sa po celom objekte popri náučnom chodníku. Žiaci prvého stupňa mali možnosť plniť úlohy na tému Rozprávkový les, pri ktorých si zmerali svoju šikovnosť i pozornosť. Na poslednom stanovisku ich čakala sladká odmena. Starší žiaci si zmerali sily v športových hrách a na záver sa konala spoločná opekačka. Žiaci odchádzali domov spokojní, nasýtení a s úsmevom na tvári.

 • Matematický klokan - úspešní riešitelia

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Domaniža
  Domaniža103
  018 16 Domaniža
 • 042/4394541
  0911 439 454

Fotogaléria